Akcja „Wszystkie Kolory Świata” dobiegła końca. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i moc pracy włożonej w wykonanie lalek. Nasza placówka zasiliła konto Unicef kwotą 547 złotych.
Serdeczne podziękowania składamy paniom: M. Dwornik i A. Mazurek, dzięki którym zostaliśmy zaopatrzeni w materiał i wykroje. Dalej prace potoczyły się szybko: szycie ubranek, ozdabianie, nadawanie lalom indywidualnego charakteru i aktu urodzenia.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy kolejną akcję, która daje pomoc i szansę na przeżycie samotnym, opuszczonym psiakom z przytuliska w Koszanowie; swoim działaniem obejmuje ona całą gminę. Warto pokazać, że nie jest nam obojętny los zwierzaków, które nie mają stałego opiekuna. Zadbajmy o pełen brzuszek każdego psiaka!
Przy okazji zapraszamy do odwiedzania przytuliska, spojrzenia w psie oczy, zabrania psa na spacer. Może któryś skradnie Wasze serduszko i zyska przyjaciela?

Karmę mokrą i suchą zbieramy w holu szkoły do 14 kwietnia.

Co roku 22 marca obchodzony jest Dzień Wody. W naszej szkole upamiętniliśmy go razem z Polską Akcją Humanitarną. Celem akcji było zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że dostęp do czystej wody to prawo człowieka. Zwróciliśmy także uwagę na to, iż na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej i jesteśmy za to współodpowiedzialni.

Uczniowie klasy 3 prezentujący zwierzęta żyjące w wodzieUczniowie klasy 1W pozują do zdjęcia przebrani za krople wodyUczniowie klasy 2W na tle dekoracji związanej z Dniem Wody

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo!

Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Wonieściu i Przysiece na rok szkolny 2022/2023 dostępne są w siedzibie szkoły w Starej Przysiece Drugiej w budynku A.

21 marca obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Ucznioiwe klasy 2a w kolorowych skarpetach nie do paryKlasa 4a w kolorowych skareptachNauczyciele i uczniowie klasy 5a podczas akcji z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem DownaWolontariusze podczas Dnia Kolorowej Skareptki

Czytaj więcej...

W poniedziałek, 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia na uczniów klas 4-8 czekało wiele atrakcji i konkurencji.

Uczennice klasy 7a z panią wiosnąuczestniczka konkursu plastycznegoWiosenny pokaz mody uczniów klas czwartych i piątych

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w trwającej w naszej szkole akcji pn. „Dzwonek na obiad”. Celem zbiórki pieniędzy jest dofinansowanie obiadów dla dzieci z rodzin bardziej potrzebujących. 
Program ten realizowany jest przez Fundację „Być Bardziej”, która w ten sposób przyczynia się do zniwelowania problemu niedożywienia dzieci i młodzieży w Polsce, a także dba o zdrowy styl żywienia i życia. 

Czytaj więcej...

W poniedziałek, 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Dlaczego tego dnia? Otóż datę 14 marca możemy skojarzyć jako zapis 3.14. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że jest to przybliżenie liczy Pi. Udowodnili to, przygotowując ciekawe plakaty o ludolfinie z wykorzystaniem materiałów ekologicznych i pochodzących z recyklingu.

Uczennice z klasy 2a podczas rozwiązywania łamigłówek matematycznychPlakaty uczniów przedstawiające informacje o liczbie piUczniowie klasy 3a podczas rozwiązywania zadań matematycznych

Czytaj więcej...

„Bieg po zdrowie” to temat projektu, który realizowany był przez uczniów klas 4. Głównym jego celem było zaznajomienie się ze skutkami uzależnień (szczególnie palenia papierosów) oraz poznanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Zajęcia przeprowadzono w oparciu o program edukacji antynikotynowej „Bieg po zdrowie”.

435

Czytaj więcej...