OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r.  według poniżej podanego planu:

Dyrektor Szkoły

Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu
zapraszają
Uczniów Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera
w Starej Przysiece Drugiej
na Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej”,
które odbędzie się w sobotę, 4 września 2021 r. o godz. 16:00
w Amfiteatrze przy Centrum Kultury w Śmiglu.

Dzień 8 marca na stałe w kalendarzu zapisał się jako Międzynarodowy Dzień Kobiet. W naszej szkole też o nim nie zapomniano.

Dzieci z grupy 0a pozują do zdjęcia w Dniu KobietKobietki z grupy 0b

Czytaj więcej...

Włączamy się w akcję organizowaną przez Burmistrz Śmigla, Klub HDK PCK „Błękitna Kropelka” z Biedruska, RCKiK Poznań, Grupę Motocyklową „Wind Wolves”; jej celem jest pomoc Jankowi choremu na białaczkę.
W związku z tym w dniach od 20 -24 stycznia odbędzie się w naszej szkole zbiórka NOWYCH zabawek i gier dla Małych Pacjentów kliniki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.
Przyniesione dary należy umieszczać w oznaczonych kartonach w holu szkoły.

Izabela Włodarczak opiekun SKW

11 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 w 101 rocznicę wymarszu Kompanii Śmigielskiej do Powstania Wielkopolskiego delegacja Samorządu Uczniowskiego w składzie: Martyna Dłużyk kl. 6a, Franciszek Czapla kl. 6b, Marta Szymańska kl. 7a uroczyście złożyła znicz przy pomniku na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu.

powstanie wielkopolskie

M. Schulz.

W dnach 9 -10 stycznia odbyły się dwugodzinne zajęcia z doradcą zawodowym panem Grzegorzem Kozakiem pracownikiem Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmej.

spotkanie z doradcą

Czytaj więcej...

kartka1a

 

I znowu kolejny rok za nami... Przyszedł czas Bożego Narodzenia, radosnego świętowania – kolędowania i składania sobie życzeń, ale również czas wystawiania Jasełek ukazujących wydarzenia z Betlejem.

DSC09592aDSC09594aDSC09633aDSC09595a

Czytaj więcej...

ozdoba19 grudnia 2019r. odbył się SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM LUB NIEMIECKIM. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego oraz niemieckiego poprzez muzykę w miłej, świątecznej atmosferze.

 

Czytaj więcej...

W grudniu 2019 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim mający na celu rozwijanie potencjału artystycznego uczniów, ich umiejętności językowych oraz poszerzanie wiedzy związanej z tradycjami krajów anglojęzycznych.

kartki4a

Czytaj więcej...