Grudzień upłynął przedszkolakom na intensywnych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie z GwiazdoremDzieci z Oddziału przedskolnego 0b z bałwankami ozdobionymi podczas świątecznych warsztatówjpgNajmłodsza grupa przedszkolna z GwiazdorkiemjpgLenkaFabianFranek i Filip wykrawają piernikijpg 

Czytaj więcej...

Uczniowie klas 2aW i 3aW oraz dzieci z oddziału „0” wraz z opiekunami: p. M. Zapłatą, p. J. Manią, p. M. Schulz i p. R. Frąckowiak wybrali się na wycieczkę do Boszkowa, gdzie wzięli udział w ,,Warsztatach Bożonarodzeniowych”.

Uczniowie podczas zabaw muzyczno - ruchowychUczniowie w trakcie konkursu wieszania skarpetekDziewczynki podczas przygotowywania pierników

Czytaj więcej...

W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza rozprowadzał kartki świąteczne Stowarzyszenia Sursum Corda.

Czytaj więcej...

W bieżącym roku w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej realizowany był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Otrzymaliśmy na ten cel 15 000 zł.

Nowe regały w bibliotece szkolnej

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Marlena Anna Stróżyńska

W grudniu Samorząd Uczniowski zachęcał uczniów i nauczycieli do wykonania świątecznego łańcucha składającego się z papierowych oczek.

Uczennice podczas łączenia łańcuchaUdekorowana choinka 

Czytaj więcej...

W ostatnich tygodniach przed świętami w grupach przedszkolnych i klasach 1 - 3 odbyły się atrakcyjne spotkania plastyczne.

Agata i Patrycja wykonują ozdobę świątecznąAmelia prezentuje wykonaną ozdobę świątecznąEmma prezentuje wykonaną ozdobę świąteczną Pani pedagog podczas warsztatów w klasie 2aGabrysia i Leon wycinają dekoracje 

Czytaj więcej...

20 grudnia w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe.

Uczniowie klasy 3 z Wonieścia z otrzymanymi upominkami i dyplomamiUczennice wraz z otrzymanymi dyplomami i upominkami

Czytaj więcej...

W grudniu uczniowie klas: 1aP i 2aP wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie „Artyściaki dzieciaki” zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Poznaniu. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci wydarzeniami biblijnymi związanymi z nadchodzącymi świętami.

Uczennice trzumające otrzymane w konkursie dyplomy

Czytaj więcej...

15 grudnia ośmioosobowa drużyna piłkarzy z klas piątych i szóstych wzięła udział w XXII Gwiazdkowym Turnieju o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej klas I – VI Szkół Podstawowych.
W sumie w zmaganiach uczestniczyło 13 zespołów. Nasi chłopcy walczyli dzielnie; ostatecznie zajęli dobre 4 miejsce. Na wyróżnienie zasłużył Szymon Sikora – Tulikowski, który zdobył tytuł „Najlepszego Bramkarza Turnieju”.

Serdecznie gratulujemy.

Bogusław Zandecki

W grudniu w ramach Szkolnego Dnia Języka Ojczystego w szkole w Starej Przysiece Drugiej odbył się „Konkurs Pięknego Czytania”.

12 uczniów czytało wybrany przez siebie fragment książki „Gwiazdkowy Prosiaczek” J. K. Rowling. Dbali o to, by czytać nie tylko wyraźnie, ale przede wszystkim wyraziście, tak, by ich występ przypadł do gustu publiczności – uczestnikom koła polonistycznego.

Uczennica czytająca fragment książki Gwiazdkowy ProsiaczekUczniowie uczestniczący w Konkursie Pięknego CzytaniaUczeń czytający fragment książki podczas Konkursu Pięknego Czytania

Czytaj więcej...