W czwartkowe popołudnie - 15 grudnia - w „pracowni” Świętego Mikołaja, która tymczasowo mieściła się w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej, wytrwale pracowały „elfiki”, czyli wolontariusze SKW; pakowały do paczek kredki, modelinę, bloki, kolorowanki i wiele innych materiałów papierniczych. 32 pełne niespodzianek pudełka pięknie udekorowano i dostarczono małym pacjentom szpitala w Lesznie.

Wolontariusze podczas spotkania opłatkowego wspólnie wykonali łąńcuch który zawisł na naszej szkolnej choinceMarta Rita Nikodem podczasz pakowania darów Wolontariusze z paczkami świątecznymi dla małych pacjentów ze szpitala w Lesznie

Czytaj więcej...

Jednym z elementów wyposażenia zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole są zestawy lutownicze. Dzięki nim na zajęciach z arteterapii mogliśmy pracować metodą Tiffany’ego. W dużym uproszczeniu - to technika tworzenia miniwitraży i biżuterii polegająca na łączeniu ze sobą kawałków szkła przy użyciu miedzianej taśmy i pokryciu wszystkich łączeń cyną.

Uczniowie podczas wytwarzania ozdóbOzdoby i biżuteria wykonane przez uczniów na zajęciachAnioły wykonane przez uczniów na zajęciach

Czytaj więcej...

13 grudnia uczniowie klas ósmych udali się na spektakl „Balladyna” do Kościańskiego Ośrodka Kultury.
Przedstawienie, które łączyło tradycyjną grę aktorską z efektami specjalnymi, pozwoliło młodzieży utrwalić sobie treść lektury obowiązkowej. Losy głównej bohaterki obrazowały również, jak bardzo zgubne może okazać się dbanie wyłącznie o swoje sprawy i nieliczenie się z dobrem innych.
Niech tragiczny los Balladyny i finał utworu będą dla wszystkich przestrogą. Warto realizować marzenia, dążyć do wyznaczonych celów, ale nie kosztem innych.

Marlena Maria Stróżyńska

Pomocne dłonieSzkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej zrzesza ponad 40 wolontariuszy. To młodzież, która na pytanie: „Dlaczego zostałeś wolontariuszem?” odpowiada „Bo lubię pomagać”, „Bo warto pomagać”, „Dobro wraca”. Działają bezinteresownie. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

Czytaj więcej...

Dla uczczenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego Burmistrz Śmigla oraz Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu zapraszają na „Bieg z flagami”, który odbędzie się 27 grudnia 2022 r. o godzinie 19:15 na Stadionie Miejskim w Śmiglu.

Bieg z flagami plakat

8 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 – 3 wraz z wychowawczyniami: p. Klaudią Bryl, p. Kamilą Czamańską, p. Bożeną Okupniczak, p. Ireną Klemenską i p. Grażyną Szymkowiak udały się do Centrum Kultury w Śmiglu na mikołajkowy spektakl kukiełkowy pt. „Wielkie marzenia małego Elfika”.

Uczniowie klasy 1a w towarzystwie MikołajaUczniowie klasy 3a w towarzystwie MikołajaKlasa 2 ze świętym Mikołajem

Czytaj więcej...

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję. We wtorek nasza szkoła zamieniła się w krainę Świętego Mikołaja. Od samego rana wszędzie można było spotkać „Mikołajów” lub postaci z nim związane np. renifery, elfy, śnieżynki oraz uczniów i nauczycieli w pięknych mikołajkowych czapkach, ubranych na czerwono.

Grupa przedszkolna 0aP w mikołajkowych przebraniachKlasa 1aP w mikołajkowych przebraniachKlasa 8aP w mikołajkowych przebraniachŚwięty Mikołaj ze swoim elfem z klasy 5aP

Czytaj więcej...

30 listopada biblioteka szkolna przyłączyła się do kultywowania tradycji andrzejek.

Uczennice z klasy 3a losujące wróżby andrzejkowe

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Pod koniec listopada grupa 20 uczniów – przedstawicieli klasy 8a i 8b wzięła udział w spotkaniu z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie. Jego celem było uświadomienie młodzieży, jak bardzo szkodliwy dla ludzi jest tytoń.

Uczniowie obserwujący prezentację nt. szkodliwości nikotynyUczniowie w czasie wykładuUczennica kl. 8 w czasie badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzuUczeń klasy 8 w czasie badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu

Czytaj więcej...

1 grudnia uczniowie klas ósmych udali się do KOK - u, gdzie w ramach projektu "Kino Szkoła" obejrzeli film "Mamy talent". Opowiadał on o grupie młodzieży, która mimo przeciwności losu dążyła do osiągnięcia wyznaczonego celu i realizowała swoje marzenia. Uczył, że nie zawsze od razu można „zdobyć szczyt”. Ważne jest to, by cały czas próbować się na niego wspiąć.

Uczniowie klas ósmych oczekują na seansUczniowie klas ósmych przed seansem

Czytaj więcej...