28 kwietnia uczniowie szkoły w Starej Przysiece Drugiej zgromadzili się, by uczcić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Treść apelu nawiązywała również do obchodzonego 14 kwietnia Święta Chrztu Polski.

Poczet sztandarowy prezentuje sztandar szkoły podczas apeluRecytujący uczniowie prezentują napis KONSTYTUCJAChór szkolny oraz uczniowie grający na instrumentach podczas wykonywania jednego z utworów muzycznychUczniowie klasy drugiej trzymają flagi Polski podczas apelu

Czytaj więcej...

Przyjęcie chrztu przez naszego pierwszego historycznego władcę –Mieszka I było wydarzeniem kluczowym dla historii Polski i miało wpływ na kształtowanie się polskiej tożsamości narodowej.

Laureaci konkursu przeprowadzonego z okazji Święta Chrztu Polski w szkole w Wonieściu Laureaci konkursu przeprowadzonego z okazji Święta Chrztu Polski w szkole w Starej Przysiece DrugiejLaureat konkursu przeprowadzonego z okazji Święta Chrztu Polski w szkole w Starej Przysiece Drugiej

Czytaj więcej...

„Parki Narodowe Polski” – pod takim hasłem 26 kwietnia 2023 roku odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz Powiat Kościański, który ufundował nagrody. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Pawłowska-Górna.

Ogłoszenie wyników konkursuPani Dyrektor gratuluje zwycięzcy konkursuLaureaci konkursu przyrodniczego

Czytaj więcej...

22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wyruszyli na kolejny rajd organizowany przez PTTK „66 Turystyczna Wiosna na Ziemi Kościańskiej im. Leszka Michalczaka”.

Uczniowie naszej szkoły na mecie rajdu Krzywiń 2023

Czytaj więcej...

21 kwietnia na terenie całego kraju odbywała się akcja „Sprzątanie dla Polski”, a dzień później na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi.

Filip z klasy 6a zbiera śmieci w okolicy swojego miejsca zamieszkaniaBartosz i Staś z klasy 6b zbierają śmieci w okolicy swojego miejsca zamieszkaniaMaja i Lena z klasy 8b zbierają śmieci w okolicy swojego miejsca zamieszkaniaBorys i Janek z klasy 5a zbierają śmieci w okolicy swojego miejsca zamieszkaniaMateusz z klasy 4a zbiera śmieci w okolicy swojego miejsca zamieszkania

Czytaj więcej...

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego…”
Florian Plit

21 kwietnia 2023 roku w szkole filialnej uczniowie świętowali Dzień Ziemi. W czasie zajęć wykazali się wiedzą ekologiczną, rozwiązując quiz o ochronie środowiska na platformie Eduelo.

 Chłopcy wykonują kolejne zadanie podczas gry terenowejDominik i Wojtek układają hasła ekologiczneUczestnicy gry terenowej z Certyfikatami Przyjaciela ZiemiUczniowie przytulają się do drzewaUczniowie wykonują obliczenia i składają kosze na śmieci

Czytaj więcej...

25 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego Klas 2 i 3 „Mistrz Ortografii”, w którym udział wzięli uczniowie pięciu szkół z gminy Śmigiel: z Czacza, Starego Bojanowa, Śmigla, Bronikowa i Starej Przysieki Drugiej.

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS 2 i 3 "MISTRZ ORTOGRAFII"

Czytaj więcej...

24 kwietnia 2023 roku w szkole w Starej Przysiece Drugiej oraz w Wonieściu po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. W tym roku wybraliśmy się w podróż do Anglii.

 Przebrani uczniowie przy gazetce Dnia Języka AngielskiegoUczeń z klasy 5a w przebraniu królaUczniowie kl. 2a w przebraniach związanych z Anglią

Czytaj więcej...

W związku z przypadającą 80. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie naszej szkoły włączyli się w przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie ogólnopolską akcję - Akcja Żonkile.

Informacje o Powstaniu w Getcie Warszawskim

Czytaj więcej...