Miło nam poinformować, że szkoła filialna w Wonieściu otrzymała dofinansowanie w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” wynoszące 3750 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup nowych książek i promocję czytelnictwa.

Jakie książki będą zakupione? To zależy od nas wszystkich – każdy czytelnik (uczeń, rodzic, nauczyciel) odwiedzający bibliotekę może podać swoje propozycje.

Marlena Anna Stróżyńska

7 czerwca uczniowie ze Starej Przysieki Drugiej oraz z filii w Wonieściu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.

Uczestnicy akcji podczas czytania książek na szkolnym dziedzińcuUczniowie z filii w Wonieściu czytający książki w szkolnym ogrodzie

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

7 czerwca w Centrum Kultury w Śmiglu, z rąk Burmistrz Małgorzaty Adamczak, nagrody odebrali laureaci gminnych konkursów oraz najlepsi uczniowie wyróżnieni za ponadprzeciętne wyniki w nauce, wyjątkowe zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły i samorządu uczniowskiego.

Nagrodzeni uczniowie z klas 2 i 3Wojtek odbiera gratulacje z rąk Burmistrz Śmigla Małgorzaty AdamczakJędrzej odbiera nagrodę z rąk Burmistrz Śmigla Małgorzaty AdamczakNagrodzeni uczniowie ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej

Czytaj więcej...

Na początku czerwca w naszej szkole, już tradycyjnie, spotkało się 20 najlepszych „informatyków” ze wszystkich szkół podstawowych gminy Śmigiel, którzy wzięli udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym.

Uczniowie tworzą ulotkę reklamowąUczestnicy konkursu informatycznegoZwycięscy konkursu informatycznego

Czytaj więcej...

6 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do ,,Starej chaty u kowola’’.

 Pan Krzysztof opowiada dzieciom o wiejskiej chatcePan Krzysztof pokazuje dzieciom w jaki sposób robi się masłoPokaz wykonania podkowyZabawy przedszkolaków na wiejskim podwórku

Czytaj więcej...

5 czerwca w klasie 4a na lekcji matematyki gościli pracownicy Banku Spółdzielczego w Śmiglu.

Uczniowie klasy 4a poznają rodzje zabezpieczeń na banknotachUczniowie z klasy 4a przeliczają pieniądze na liczarceZdjęcie grupowe uczniów klasy 4a z zaproszonymi gośćmi z banku 

Czytaj więcej...

2 czerwca drużyna naszej szkoły wzięła udział w II Zawodowej Grze Parkowej w Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach zorganizowanej w ramach współpracy z CWRKDiZ w Lesznie.
Tym razem szkołę reprezentowali uczniowie z klas szóstych: Lena Jakubowska, Marta Frąckowiak, Lena Sikora, Katarzyna Tomaszyk, Szymon Spychała oraz Bartosz Stróżyński.

Uczestnicy Zawodowej Gry ParkowejWręczenie dyplomu drużynie z naszej szkołyUczniowie prezentują otrzymany dyplom

Czytaj więcej...

„Dzień Dziecka" jest jednym z ulubionych dni większości dzieci. Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, pedagoga, wychowawców oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Przedszkolaki z grupy 0a podczas spaceru z misiemUczniowie z klas 5 i 4 przy fotobudceDzieci z grupy 0aP z upominkami z okazji Dnia Dziecka 2Wolontariuszki z przedszkolamiPiotrek otrzymuje nagrodę

Czytaj więcej...

30 maja uczniowie klas 8 pod opieką pań: Krystyny Śliwińskiej, Magdaleny Szczepaniak–Krupy oraz Marleny Marii Stróżyńskiej, w towarzystwie ks. Szczepana Szymendery udali się na wycieczkę-pielgrzymkę do Pniew, gdzie znajduje się Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Celem wyjazdu było podziękowanie za osiem lat spędzonych w szkole.

Uczniowie klasy 8a i 8b słuchający siostry przewodniczkiUczniowie klasy 8a i 8b

Czytaj więcej...