Życzymy Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy

 W sobotę 26 czerwca 2021 roku uczniowie naszej szkoły stawili się w Śmiglu, kolejny raz udowadniając, że warto pomagać. Pokazali, że zawsze można na nich liczyć; mimo upału wzięli udział w charytatywnym biegu, którego celem była pomoc małej Kai.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera którzy uczestniczyli w biegu dla Kai

Czytaj więcej...

Recycling baterieNasza szkoła wzięła udział w IX Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”.
Poprzez selektywną zbiórkę odpadów dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie szkoły podstawowej przyczynili się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Przekazane baterie trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A., gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku.
Z dumą informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej w kategorii średnich szkół otrzymała wyróżnienie specjalne i bon na kwotę 100 złotych (232 kg zebranych baterii) oraz wyróżnienie i nagrodę w postaci kuponu o wartości 50 zł (zbiórka telefonów). Natomiast Szkoła Filialna w Wonieściu w kategorii małych szkół otrzymała wyróżnienie specjalne i bon na kwotę 300 złotych (331 kg zebranych baterii).

Wszystkim uczestnikom zaangażowanym w zbiórkę wybranych odpadów serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnej edycji.

Kamila Czamańska
Wanda Olejnik

Kolejny rok szkolny za nami. W piątek 25 czerwca uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z Dyrektorem Szkoły, nauczycielami i przedstawicielami rodziców. Ze względu na ograniczenia związane z reżimem sanitarnym spotkania odbyły się w trzech grupach. Główna uroczystość rozpoczęła się zaprzysiężeniem nowych członków pocztu sztandarowego i przekazaniem sztandaru młodszym uczniom. Sztandar przejęli: Szymon Rzanny, Julia Mituła i Anna Stróżyńska.

4. Uroczyste ślubowanie nowych członków pocztu sztandarowego18. Nagrodzeni uczniowie z klasy 2a w towarzystwie wychowawczyni i pani dyrektor15. Uczniowie idą czwórkami podczas tańczenia poloneza

Czytaj więcej...

Podziękowanie i pożegnanie pedagoga szkolnego

W czwartek, 24 czerwca grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej udała się do Centrum Kultury w Śmiglu, by z rąk pani Małgorzaty Adamczak Burmistrz Śmigla odebrać wyróżnienia za sukcesy, które odnieśli w ciągu roku szkolnego.

Nagrodzeni uczniowie

Czytaj więcej...

22 czerwca odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3 z sierż. sztab. Pauliną Piechowiak - przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Pani policjantka odwiedziła szkołę na zaproszenie pedagoga szkolnego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Klasa 1 z Policjantką i otrzymanymi odblaskamiKlasa 2 z Wychowawcą i Policjantką na tle radiowozuMłodsi przedszkolacy pozują do zdjęcia z maskotką sierżantem Pyrkiem

Czytaj więcej...

Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków.

Czytaj więcej...