Dzień Kobiet to ważne święto – również dla dziewczynek. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym w Wonieściu zorganizowano SPA dla małych dam. Były także atrakcje dla chłopców.

 Dziewczynki z maseczkami na twarzyDziewczynki z maseczkami z kremu bambinoZosia po wizycie u KosmetyczkiDzień Kobiet w oddziale przedszkolnym w Wonieściu

Czytaj więcej...

8 marca uczniowie klas ósmych udali się do Racotu, by wziąć udział w Targach Edukacji i Pracy. W hali sportowej, w której odbywała się impreza, zgromadzili się przedstawiciele wielu szkół i firm, by zapoznać zainteresowanych z ofertą swoich placówek.

Targi EdukacyjneUczniowie klas ósmych w czasie prezentacji ofert edukacyjnychUczniowie klas ósmych w czasie prezentacji ofert edukacyjnych 

Czytaj więcej...

„Czy jesteśmy sami w kosmosie?” - to pytanie zadawał sobie chyba każdy z nas. Uczniowie klasy 1aP uczestniczyli w projekcie „Ja w kosmosie”, który miał ich przybliżyć do rozwiązania tej zagadki.

Uczniowie klasy pierwszej podczas wykonywania rakietUczniowie klasy pierwszej wykonują rakietyNapis 1a ułożony z gwiazdekRakiety wykonane przez uczniów klasy pierwszej 

Czytaj więcej...

28 lutego 2023 roku zorganizowano „Słodki wtorek dla Wojtusia Klaby z Sączkowa”, którego celem było wsparcie chłopca w walce o samodzielność. Organizatorami akcji byli: SKW i SU. Udało się zebrać 2014,63 zł na pooperacyjną rehabilitację dziecka.

Uczniowie klasy 2a podczas akcji słodki wtorek dla WojtusiaWolontariusze przy stoisku z wypiekami

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję: uczniom, ich rodzicom, dziadkom i nauczycielom za pomoc!

Magdalena Schulz

27 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła pani weterynarz Karolina Szul. Ku uciesze dzieci, przyjechała wraz z labradorką o imieniu Korina.

Dzieci i pani weterynarz podczas głaskania psaPani weterynarz przedstawia pieska i tłumaczy jak należy się nim opiekowaćPani weterynarz prezentuje dzieciom skafander pooperacyjny dla psa

Czytaj więcej...

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w zawodach unihokeja w Śmiglu. Dziewczęta stanęły do rywalizacji ze szkołami z Czacza, Śmigla, Bronikowa i Starego Bojanowa.

Reprezentacja dziewcząt podczas zawodów sportowych w unihokeja

Czytaj więcej...

26 lutego grupa uczniów ze Starej Przysieki Drugiej wzięła udział w „Dniu Solidarności z Ukrainą” organizowanym w Centrum Kultury w Śmiglu. Jego celem była zbiórka funduszy na zakup ubrań termicznych dla ukraińskich żołnierzy z 14 Batalionu OT „Czerkasy”.

Julia Mituła w tańcu z grupą Pryzmat 2Nadia i Gabrysia w wierszu Wolność 2Aleksandra Dłużak zwyciężczyni w kokursie Walentynka dla Ukrainy

Czytaj więcej...

Zapraszamy do włączenia się w akcję „Słodki wtorek dla Wojtusia”.
28 lutego 2023 r. w szkole będzie można zakupić ciasto za nie mniej niż 2 zł. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pooperacyjną rehabilitację Wojtusia Klaby z Sączkowa. Walczymy o pionizowanie chłopca, co bardzo poprawi jakość jego życia.
Pomóżmy Wojtusiowi w ciężkiej, codziennej walce o samodzielność!

Magdalena Schulz

24 lutego 2023 roku - równo rok po wybuchu wojny w Ukrainie - społeczność uczniowska, przyłączając się do akcji „Solidarni z Ukrainą”, pokazała, że jest przeciwna wojnie. Tego dnia uczniowie klas 4 - 8 nosili przypinki w barwach Ukrainy; uczniowie klas 0 - 3 przypinali serduszka na tablice przygotowane przez wolontariuszy.

Grupa 0b w barwach niebiesko żółtych z flagą UkrainySerce przedszkolaków i uczniów z Wonieścia dla UkrainyUczennica z klasy piątej na tle tablicy Solidarni z UkrainąUczennice z klasy 8a

Czytaj więcej...