Piękna, słoneczna pogoda zachęca do oderwania się od telewizorów i komputerów oraz do wyjścia z domu. Dlatego w sobotę 25 kwietnia 2015 r. grupa 26 uczniów naszej szkoły pod opieką p. K. Główczak, p. M. Frąszczak oraz p. D. Kowalczyk wyruszyła na rajd w ramach 60 Turystycznej Wiosny Kościańskiej.

DSC03981 DSC03996

Czytaj więcej...

          Nasza szkoła zgłosiła się do ogólnopolskiego projektu pt.: "Odejść na zawsze, by stale być blisko..."– ks. Jan Twardowski w oczach młodych.
     Zadaniem dla gimnazjalistów było przygotowanie 2 autorskich utworów inspirowanych osobą i życiem ks. Jana Twardowskiego, zawierających fragmenty jego wierszy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegach rodzinnych w ramach programu „Uzależnia mnie tylko sport". W konfrontacji udział weźmie 6 gmin z subregionu leszczyńskiego.
Urząd Marszałkowski wytypował 6 gmin, w których zorganizowany zostanie bieg rodzinny. Jedną z nich będzie gmina Śmigiel. Bieg ma charakter sztafety, w którym udział biorą rodzic i dziecko. Klasyfikacja prowadzona będzie w kategoriach indywidualnych – rodzinnych, oraz w kategorii gmin.

Czytaj więcej...

          W marcu br. w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz Szkole Filialnej w Wonieściu odbył się konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną w języku obcym przygotowany przez p. B. Bartkowiak, p. M.Schulz, K.Kwaczyńską oraz p. M. Wawrzynieckiego.

CAM05356 CAM05332 CAM05368

Czytaj więcej...

Życzenia Wielkanocne

        W Wonieściu powitano wiosnę „na sportowo". 20 marca dzieci ze Szkoły Filialnej uczestniczyły w zabawach ruchowych i zawodach sportowych. Impreza odbywała się na boisku szkolnym. Dodatkowo uczniowie mogli podziwiać piękny, rzadki spektakl, jakim było częściowe zaćmienie słońca. W klasach dzieci wykonały papierowe kwiatki i wiosenne wianki.

ATT00068 ATT00078 ATT00111 ATT00121

Czytaj więcej...

        W związku z zakończeniem prac nad projektami edukacyjnymi uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami serdecznie zapraszają Rodziców na Dzień projektów, który odbędzie się 25 III 2015r. od godziny 13:00 w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej.
          Na spotkaniu zaprezentowanych zostanie 7 projektów, których motywem przewodnim jest Świat wokół nas.

Koordynator projektów edukacyjnych
Joanna Banaszak

         Większość młodych ludzi potrafi godzinami mówić i słuchać o sensie życia, o przyjaźni, miłości, samotności i cierpieniu wówczas, gdy uzna, że ten, kto tę rozmowę prowadzi, to "sensowny gość", którego warto posłuchać, ponieważ ciekawie mówi o interesujących sprawach. Są bardzo wyczuleni na brak autentyczności, którą rozumieją jako nieprzystawalność osobistych przekonań do głoszonych wartości.

M 014 M 028 M 031 M 032

Czytaj więcej...

          Siostry Karmelitanki Misjonarki podziękowały społeczności naszej szkoły za pomoc w przeprowadzeniu akcji "Ołówek dla Afryki".

002 011

Izabela Włodarczak

          W czasie ferii zimowych w szkole w Starej Przysiece Drugiej przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Kościańskiego zorganizowano cykl zajęć w ramach programu ,,Ferie zimowe na sportowo" - w wymiarze trzech godzin dziennie. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1 - 3 SP.

M 001 M 002 M 003

Czytaj więcej...