Klasy trzecie ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej wybrały się na jednodniową wycieczkę do Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Wybór miejsca nie był przypadkowy.

Oglądanie eksponatów w muzeumUczniowie klasy 3b pozują w muzeum Arkadego FiedleraUczniowie klasy 3aP na tle kamiennego posągu w Muzeum Arkadego Fiedlera

Czytaj więcej...

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas”.

Od wielu lat w szkole filialnej w Wonieściu włączamy się w różne działania charytatywne. Systematycznie prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek. W ten sposób uczymy dzieci, że niewiele trzeba, aby pomóc drugiemu człowiekowi (środki pozyskane w ten sposób są przeznaczane na rehabilitację chorych dzieci). W tym roku szkolnym przekazaliśmy zebrane nakrętki na rehabilitację Paulinki z Kościana i Marysi z Brenna.

Czytaj więcej...

18 czerwca, przed meczem reprezentacji Polski z Hiszpanią, Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Dzień Kibica. Uczniowie mieli za zadanie wcielić się w role prawdziwych kibiców i pokazać, jak zagrzewają drużynę piłkarzy do boju.

Uczniowie klasy 1a w strojach kibicówUczniowie klasy 3a z Wonieścia w strojach kibicówUczniowie klasy 3b w strojach kibicówUczniowie klasy 2a w strojach kibiców

Czytaj więcej...

17 czerwca odbył się szkolny konkurs geograficzny. Jego temat przewodni to: „Podział polityczny Europy”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością nie tylko podziału politycznego Europy, ale również znać stolice państw europejskich, umieć podać nazwę kraju na podstawie opisu oraz rozpoznać jego kontury.

Zwycięzcy konkursu geograficznego prezentujący dyplomy

Czytaj więcej...

11 czerwca uczniowie szkoły filialnej wybrali się na spacer do parku i nad jezioro.

Uczniowie Szkoły Filialnej w Wonieściu podczas pikniku

Czytaj więcej...

Oddziały przedszkolne ze szkoły w Wonieściu i Starej Przysiece Drugiej uczestniczyły w projekcie pt. „Przedszkolak na sportowo”.

Dzieci z grupy 0aP malują swoją ulubioną dyscyplinę sportowąPrzedszkolacy z własnoręcznie wykonanymi medalamiSkoki w workachWyścigi rzędów

Czytaj więcej...

W maju odbył się gminny konkurs plastyczny organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu.

Nagrodzony Borys Lorek

Czytaj więcej...

8 czerwca 2021r. odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej. Zmagania objął swym patronatem Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.

Uczniowie w trakcie rozwiązywania zadań na konkursie matematycznym

Czytaj więcej...