W czasie dni poprzedzających Wielkanoc uczniowie klas 1-3 oraz grupy przedszkolne z Przysieki i z Wonieścia wybrały się na spotkanie z wielkanocnym zajączkiem.

Uczniowie podczas oczekiwania na przyjazd kolejkiDzieci z oddziałów przedszkolnych podczas przejazdu kolejką wąskotorową Klasa 2a na spotkaniu wielkanocnym w Robaczynie

Czytaj więcej...

31 marca 2023 roku odbył się Powiatowy Konkurs Biologiczny „Z Człowiekiem Za Pan Brat” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie.

Reprezentanci szkoły w konkursie 

Czytaj więcej...

Członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili XXIII edycję akcji „GÓRA GROSZA”. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom w znalezieniu bezpiecznego miejsca, codziennej nauce, rozwijaniu pasji i talentów, rehabilitacji. Jesienią i zimą uczniowie zbierali grosiki do puszek. Wiosną nadszedł czas na ich podliczenie. Nie było to zadanie proste, a na pewno czasochłonne. Największą kwotę uzbierała klasa 1a. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Ostatniego dnia marca uczestnicy koła polonistycznego odwiedzili filię Biblioteki Publicznej Gminy Kościan w Widziszewie.

Basia w trakcie rozwiązywania krzyżówkiUczestnicy koła polonistycznego z wykonanymi ozdobami świątecznymiUczestnicy zajęć podczas wykonywania ozdób

Czytaj więcej...

Jak co roku, 29 marca w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”. Zadaniem uczestników, uczniów klas I-III, było zaprojektowanie i wykonanie kartki wielkanocnej. Franciszek Frąckowiak z klasy 2aW zdobył zaszczytne pierwsze miejsce.

Uczniowie nagrodzeni w konkursiekartki świąteczne wykonane przez uczniow klasy 1aP

Czytaj więcej...

29 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie odbył się konkurs recytatorski klas drugich pt. „Wiersze z morałem – współcześni poeci dzieciom”. Naszą szkołę reprezentowała Hanna Majorczyk, a szkołę filialną w Wonieściu – Dawid Pawłowski. W finale konkursu wzięło udział 20 uczniów z różnych szkół powiatu kościańskiego, konkurencja była zatem spora.

Hania podczas występuDawid podczas występuNagrodzeni laureaci

Czytaj więcej...

W dniach 20 - 22 marca uczniowie szkoły filialnej realizowali projekt edukacyjny „Zdrowa wiosna”. Miał on na celu uwrażliwienie uczniów na piękno budzącej się do życia przyrody, przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych z nadejściem wiosny oraz zwrócenie uwagi na zdrowe nawyki żywieniowe. Poza tym realizując działania w terenie, zachęcano uczniów do aktywnych form wypoczynku.

Gabrysia jako Pani WiosnaDominik prezentuje swoją domową hodowlę szczypiorku i rzeżuchyklasa 2 z wykonanymi przekąskami Wiosna na talerzuUczniowie klasy 3A podczas sadzenia kwiatówUczniowie sadzą przed szkołą cebulki żonkili

Czytaj więcej...

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z Przysieki i z Wonieścia uczciły ten dzień w sposób szczególny.
Wszyscy przyszli do szkoły w kolorowych strojach, z wiosennymi opaskami na głowach i kwiatami w rękach. Następnie udali się autobusem na śmigielski rynek na uroczyste powitanie wiosny, którego inicjatorem były: Burmistrz Śmigla i dyrektor śmigielskich przedszkoli.

Przedszkolaki z grupy 0aP witają wiosnę na śmigielskim rynku 2Przedszkolacy na śmigielskim rynku w oczekiwaniu na powitanie wiosny

Czytaj więcej...

Pierwszego Dnia Wiosny nasza szkoła zamieniła się w kolorową krainę. Od samego rana wszędzie można było spotkać uczniów w pięknych, wiosennych strojach. Taneczne przerwy oraz konkurencje sportowe cieszyły się powodzeniem i sprawiły wszystkim dużo radości.

Uczennice z 4a witają wiosnęUczennice z klasy 8a w wiosennych stylizacjachUczniowie z klasy 6b oraz 5a w wiosennych stylizacjachWspólna zabawaWiosenne spacery

Czytaj więcej...