W roku szkolnym 2014/2015 ferie zimowe odbywały się w drugiej połowie lutego. W bieżącym roku szkolnym zajęcia zorganizowano pod hasłem Ferie zimowe na sportowo.

DSC04124 DSC04132 DSC04133 DSC04135

Czytaj więcej...

          Piątek przed feriami okazał się niezwykle udanym dniem dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Tego dnia udało im się bowiem pomyślnie przejść przez uroczystość Pasowania na czytelnika.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

          Tradycją Szkoły Filialnej w Wonieściu jest organizowanie baliku karnawałowego. 16 lutego 2015r. pięknie udekorowana sala zaczęła zapełniać się poprzebieranymi w różnokolorowe stroje dziećmi. Były wróżki, księżniczki, żołnierze, zwierzątka, piraci, Zorro, motylki oraz inni bajkowi bohaterowie. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienną atmosferę. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Gdy już wszyscy byli gotowi do zabawy, rozpoczął się tak długo oczekiwany bal. Zabawy integracyjne, konkursy, bajkowe zagadki oraz zabawy i tańce przy muzyce przygotowała nauczycielka Wanda Olejnik. Wszyscy świetnie się bawili.

WP 20150216 001 WP 20150216 004

Czytaj więcej...

        Nasza szkoła zgłosiła się do ogólnopolskiego projektu pt.: "Odejść na zawsze, by stale być blisko..."– ks. Jan Twardowski w oczach młodych.

Czytaj więcej...

Wspólnie ze Starostwem Powiatu Kościańskiego przygotowaliśmy ofertę zajęć dla dzieci w wieku 5 -10 lat na ferie zimowe pod hasłem „Ferie zimowe na sportowo". Uzyskane dofinansowanie z budżetu Powiatu Kościańskiego pozwala uatrakcyjnić program zajęć dla naszych uczniów.
Zapraszamy na zajęcia!                                                      Zobacz plan zajęć.

W bibliotece szkolnej pojawiło się wiele nowych książek – przyjdźcie, zobaczcie i wypożyczajcie!

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

          Zakończyła się akcja Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio "Ołówek dla Afryki".
       Dzięki hojności uczniów udało się zebrać: 145 ołówków, 306 kredek, 72 długopisy, 42 zeszyty, 23 mazaki, 5 gumek, 6 temperówek, 1 liczydło, 2 linijki, 1 ekierkę, 1 cyrkiel, 4 kleje, 1 parę nożyczek, 2 pędzelki, 2 opakowania farbek, 1 opakowanie plasteliny. Poślemy je dzieciom w Afryce, niech pójdą do szkoły i zapewnią sobie lepszą przyszłość!

M 002 M 005

Serdecznie dziękujemy!

Izabela Włodarczak

          Dzisiaj już nie ma wątpliwości, że technologia informacyjna i komunikacyjna jest potrzebna w edukacji. Wiedzą o tym nauczyciele, uczniowie, ich rodzice, dlatego nasza szkoła przystąpiła do programu Aktywna edukacja Cyfrowa ścieżka. Jego głównym celem jest kształtowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z TIK w szkole i poza nią.

Czytaj więcej...

          W poniedziałek 19 stycznia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole żużlowców Unii Leszno. Przyjechała do nas część drużyny w składzie: trener Adam Skórnicki, Tobiasz Musielak, Damian Baliński i Bartek Smektała oraz menadżer pani Aneta Nowak.

DSC00001 DSC00003 DSC09979 DSC09998

Czytaj więcej...

          W niedzielę 18 stycznia w sali wiejskiej w Wonieściu świętowano Dzień Seniora.
        W uroczystości uczestniczyli: burmistrz Śmigla p. M. Adamczak, wiceburmistrz – p. M. Jurga, ksiądz parafii Wonieść – A. Sotek, wicedyrektor Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej – p. M. Pawłowska - Górna oraz liczna grupa zaproszonych seniorów. Gości powitał sołtys wsi – p. A. Splisteser. Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Filialnej w Wonieściu. Były to: Jasełka, piosenki biesiadne, wierszyki, życzenia oraz przedstawienie „Babcie i krasnoludki". Niespodzianką były laurki przygotowane dla każdego seniora. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej.

DSC 0714 DSC 0718 DSC 0727 DSC 0765

Czytaj więcej...