ŻyczeniaBN 2013

          W piątek 20 grudnia 2013 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w spotkaniu świątecznym. Uczestnicy koła polonistycznego oraz przedstawiciele klasy 3 SP przygotowali przedstawienie, które przeniosło wszystkich widzów do czasów Adama i Ewy, a następnie ukazało wydarzenia związane z narodzinami Jezusa. Występom towarzyszył chór szkolny; kolędę po angielsku odśpiewali również najmłodsi uczestnicy koła języka angielskiego.
          Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2014 pan dyrektor Paweł Szymkowiak złożył życzenia wszystkim zebranym.

J 028 J 043 J 047 J 065

Marlena Maria Stróżyńska

          Święta Bożego Narodzenia obchodzone są w wielu miejscach na świecie, jednak nie wszędzie w tym samym czasie, co w Polsce i nie wszędzie w taki sam sposób.
          W prezentacji szkolnego kółka geograficznego przedstawiliśmy ciekawostki związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Odpowiedzieliśmy również na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego niezwykłego czasu.

Katarzyna Główczak

Prezentacja uczniów

         Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza grupa wolontariuszek z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie.
        Przybyli tam przedstawiciele wielu szkół, którzy zaprezentowali swoją działalność w zakresie prowadzonego wolontariatu. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Kamińska, Olga Michałowska, Weronika Mazurek, Sandra Mocek, Anita Sroczyńska, Paulina Biała, Wiktoria Białas, Patrycja Kozłowska, Paulina Sieracka, Blanka Wawrzyniak oraz Dagmara Kowalska.

wolontariat 009 wolontariat 021 wolontariat 029 

Czytaj więcej...

          25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego ze Starej Przysieki Drugiej oraz filii w Wonieściu także świętowały razem ze swoimi misiami. W tym roku ogłoszono dwa konkursy związane z tym niezwykłym dniem. Ich finał odbył się 25 listopada.
          Od 16 grudnia 2013 r. w czytelni biblioteki szkolnej można oglądać wystawę prac wykonanych podczas tego święta.

miś 004 miś 062 DSC03770

Czytaj więcej...

          W naszej szkole, jak co roku, organizujemy zbiórkę dla potrzebujących. Odbędzie się ona w dniach od 10 do 13 grudnia. Przyniesione dary prosimy składać w oznaczonych kartonach w holu szkoły. Zbierane będą:
         • Środki czystości (płyny do naczyń, proszki do prania, ściereczki, mydła, pasty do zębów itp.)
         • Artykuły piśmiennicze (zeszyty, długopisy, kredki, ołówki, plasteliny, blok rysunkowe, papier kolorowy itp.)
         • Artykuły spożywcze (ryż, kasza, makarony, cukier, mąka, przyprawy, płatki śniadaniowe, herbata, kawa, słodycze, budynie, kisiele itp.).
Wszystkich gorąco zachęcamy do dzielenia się z innymi.

Wolontariat

          5 grudnia uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej wraz z nauczycielkami: p. Donatą Kowalczyk, p. Ewą Kramer-Cholewińską i p. Marleną Anną Stróżyńską wzięli udział w spotkaniu autorskim online zorganizowanym przez serwis MiMamo.pl w ramach kampanii promującej czytelnictwo „Włącz książkę Włącz czytanie".

spotkanie 002 spotkanie 013 spotkanie 004

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE św mikołaj002

          Dnia 15 listopada 2013r. grupa gimnazjalistów brała udział w zajęciach wychowania fizycznego prowadzonych przez gościa z Hiszpanii - Enrique Castillo, który przyjechał do Polski w ramach wymiany międzynarodowej programu ,,Młodzież w działaniu - Akcja 2 - Wolontariat Europejski".

Obraz 123 Obraz 125 Obraz 130 Obraz 139

Czytaj więcej...

          Już tradycyjnie nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek gminnych w halowej piłce nożnej szkół podstawowych. W spotkaniu udział wzięły trzy zespoły: Czacz, Stare Bojanowo i Stara Przysieka Druga. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, a czas gry wyznaczono na 2 x 10 min.

Obraz 087 Obraz 095 Obraz 096 Obraz 099

Czytaj więcej...