Październik w naszej bibliotece minął pod hasłem „Zakładka do książek". Uczniowie w tym czasie wykonywali piękne zakładki, które można obejrzeć na wystawie w czytelni.
Przygotowano tam również gazetkę pt. „Skarby czytelników"; prezentuje ona różne rzeczy używane przez uczniów jako zakładki. W wyszukaniu ich pomogli uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki.

 

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

          Listopad to czas, kiedy kierujemy nasze myśli i serca ku tym, którzy odeszli, ufając, że są oni szczęśliwi w domu Ojca. Dzięki modlitwie możemy być z nimi blisko.
         Piękną tradycją jest również odwiedzanie i dbanie o groby naszych bliskich zmarłych. Wiemy, że są na cmentarzach groby, którymi nikt się już nie zajmuje. W związku z tym, jak co roku, Zespół Charytatywny zorganizował akcję pt. „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli".

IMG 20141031 162840 zdjecia z telefonu 014 zdjecia z telefonu 018 zdjecia z telefonu 019

Czytaj więcej...

          Uczniowie szkoły filialnej podziwiali fotografie p. Tomasza Smoczyka, które zostały zaprezentowane na wystawie w Centrum Kultury w Śmiglu. Były to zdjęcia z projektu „Ginące zawody". Na fotografiach przedstawiona jest praca ludzi, których zawody są obecnie rzadko spotykane. Po wystawie oprowadził uczniów p. A. Szulc.

DSC 0240 DSC 0242 DSC 0244

Renata Frąckowiak

          W październiku uczniowie szkoły filialnej uczestniczyli w zajęciach artystycznych i bibliotecznych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Tematyka spotkania to: „Barwy jesieni". Dzieci wysłuchały fragmentów książek, uczestniczyły w pogadankach, zabawach muzycznych, wypełniały przygotowane karty pracy. Na zajęciach artystycznych wykonały piękne listki z gliny.

DSC 0239 DSC 0245 DSC 0247 DSC 0254

Renata Frąckowiak

        W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu wzięli udział w organizowanej każdego roku akcji Tydzień Pisania Listów. Podobnie jak w ubiegłym roku przyświecała jej idea „Marzycielskiej Poczty", której głównym celem jest nawiązanie kontaktu listownego i wsparcie duchowe dla poważnie chorych dzieci.

20141105 101406 P1200607 - Kopia

Czytaj więcej...

          Dnia 27 czerwca 2014r. w Widziszewie doszło do wypadku – motocyklista wypadł z trasy i zjechał do rowu, z którego nie mógł się wydostać. Przez długi czas mężczyzna bezskutecznie wzywał pomocy. Wołanie poszkodowanego usłyszeli dwaj chłopcy, którzy wybrali się na spacer z psem. Jednym z nich był uczeń pierwszej klasy gimnazjum Wojciech Tomczak. Reakcja chłopców była natychmiastowa - zatrzymali oni przejeżdżający samochód, którego kierowca wezwał pogotowie ratunkowe. Motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Lesznie.

DSCN2878 DSCN2915 ty

Czytaj więcej...

          W październiku odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Więcej informacji w zakładce Samorząd Uczniowski.

          Zgodnie z tradycją gimnazjum 14 października jest dniem „Otrzęsin" dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. W tym roku, aby przyjąć do „braci gimnazjalnej" uczniów klas pierwszych, poddano ich różnym próbom. Sprawdzano umiejętności plastyczne - uczniowie rysowali portret wychowawcy; musieli również wykazać się wiedzą o szkole czy próbą sprawności fizycznej. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja, w której młodzież mogła zaprezentować umiejętności taneczne.
          Po zakończonych próbach uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.

M 036 M 057 M 094 M 112

Lidia Jankowska

          Jak co roku 14 października pierwszoklasiści, po uroczystym ślubowaniu, zostali pasowani przez dyrektora Pawła Szymkowiaka na uczniów naszej szkoły. Zanim jednak to nastąpiło, kandydaci musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin; oceniani byli przez Króla i Królową Wiedzy. W role tych ostatnich wcielili się uczniowie klasy trzeciej.
              Tuż po części oficjalnej maluchy otrzymały dyplomy, birety i kuferki pełne upominków.

M 154 M 157 M 160 M 183 

Donata Kowalczyk

          Mglisty, sobotni poranek 18 października 2014 roku nie nastrajał do spacerów po lesie, a mimo to grupa 22 uczniów Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej pod opieką pań: Marii Ratajczak, Donaty Kowalczyk i Marioli Frąszczak dotarła w dobrych nastrojach na metę rajdu turystycznego w Bonikowie.

006 009 043 044

Czytaj więcej...