Zgodnie z tradycją naszej szkoły 14 października jest dniem „Otrzęsin" klas pierwszych gimnazjum oraz pasowania na uczniów najmłodszych.

14 X pasowanie 058 14 X pasowanie 060 otrzęsiny 006 otrzęsiny 031

Czytaj więcej...

        Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli, uczniów i wszystkich osób na co dzień związanych z edukacją. Dlatego też 14 października 2013 r. zebrali się oni w sali gimnastycznej Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej.
       Dyrektor p. Paweł Szymkowiak życzył wszystkim uczestniczącym w spotkaniu wielu sukcesów w roku szkolnym 2013/2014. Wręczył również nagrody wyróżniającym się pedagogom i pracownikom szkoły. Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Przygodzka na ręce Dyrektora Szkoły przekazała bukiet kwiatów oraz słowa uznania dla całego grona pedagogicznego.
         W tym szczególnym dniu uczniowie nie zapomnieli o swoich nauczycielach i pracownikach szkoły, którym podziękowali za trud codziennej pracy. Wszystkich obdarowano kwiatem wrzosu.

14 X pasowanie 009 14 X pasowanie 004 14 X pasowanie 021 14 X pasowanie 023

Marlena Maria Stróżyńska

          Uczniowie klas trzecich mają w tym roku możliwość skorzystania z programu nauki języka angielskiego, który skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych na terenach wiejskich.
          Nie wszyscy uczestniczą w tych zajęciach, bo nie są one obowiązkowe; to sami uczniowie podejmują decyzję o udziale w nich. Młodzież podzielona jest na grupy zaawansowania wynikające ze stopnia znajomości języka angielskiego. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nauka jest darmowa, a robienie klasówek, zadawanie prac domowych, odpytywanie czy stawianie ocen jest zabronione.
          Wydaje się nam, że warto chodzić na takie zajęcia, bo można się czegoś nauczyć. Miałyśmy już kilka takich lekcji; bardzo nam się one podobały. Czekamy na więcej.

100 7952 100 7975

Patrycja Maćkowiak

Plakat Marzycielskiej Poczty nr 220000

          W piątek 27 września uczniowie klas 1-3 gimnazjum kolejny raz wyruszyli na „Noc Naukowców" do Poznania. W tym roku niezwykłe spotkanie z nauką przeżyliśmy razem z pracownikami Politechniki Poznańskiej. Jedna z naszych grup uczestniczyła w uroczystym otwarciu „Nocy Naukowców" z udziałem przedstawicieli wszystkich uczelni poznańskich, organizujących tę imprezę. Młodzi naukowcy z naszej szkoły mieli możliwość obserwowania pokazów: „Alkogogle", „Motocykl dziadka", „Mały inżynier" oraz „Stymulator zderzeń - działanie pasów bezpieczeństwa". Obserwowaliśmy również pokaz muzyczno-fizyczny „Fizyka Music Show", w czasie którego dowiedzieliśmy się, czym jest dźwięk, z czego możemy zrobić bęben, jak „śpiewa" rura i jak ujrzeć dźwięk. Wielu z nas kolejny raz sprawdziło swoją wiedzę o Unii Europejskiej. Na zakończenie naszej przygody, mimo deszczowej pogody, przeżyliśmy magiczne chwile w czasie widowiska poświęconego wędrówce po krainie wulkanów i lodu „Chemia Open Air".
          Pełni wrażeń czekamy na kolejną „Noc Naukowców".

IMG 1353 IMG 1373 IMG 1383 IMG 1407

Magdalena Szczepaniak - Krupa

        „ODKRYWAMY CZYSTĄ SZKOŁĘ" to hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata. W naszej szkole trwała ona od 16 do 20 września.

fryzury i sprzątanie świata 022 fryzury i sprzątanie świata 039 fryzury i sprzątanie świata 025 

Czytaj więcej...

          W sobotę 7 września grupa 12 uczennic - pod opieką pań: D. Kowalczyk, K. Główczak i M. Gąsiorowskiej - aktywnie spędziła swój wolny czas, uczestnicząc w XXXVI Rajdzie Kolarskim im. Dezyderego Chłapowskiego z metą w Turwi.
          Piękna pogoda zachęcała do ruchu na świeżym powietrzu - wszystkie dziewczyny bez problemów pokonały trasę prawie 40 kilometrów.
          Po drodze zwiedziliśmy ruiny kościoła św. Marcina w Gryżynie, a w Turwi mieliśmy możliwość podziwiania wnętrza pałacu należącego niegdyś do generała Chłapowskiego. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawostek dotyczących życia dawnego właściciela zabytku.
          Na mecie rajdu czekała na nas tradycyjna grochówka. Każdy uczestnik otrzymał również znaczek rajdowy oraz mógł wziąć udział w przygotowanych konkursach rekreacyjno – sportowych.

 

1.200001 1.200002 1.200003 

1.200004    1.200005

Maria Gąsiorowska

 

 

      2 września br. w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2013/2014.
    Dyrektor Paweł Szymkowiak powitał wszystkich przybyłych na to wydarzenie, życząc jednocześnie wielu sukcesów w nadchodzącym czasie. Głos zabrali również: pan Alfred Splisteser reprezentujący Burmistrza Śmigla, ks. Proboszcz Andrzej Sotek oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Przygodzka. 
     Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej zaprezentowali program artystyczny, którym, choć z żalem, oficjalnie pożegnano wakacje.
Obraz 010
M.A. Stróżyńska
M.M. Stróżyńska
 

 

Rozpoczęcie roku szk 13-14 20000

Wakacje