Każdy las kryje w sobie wiele tajemnic. Wiedzą o tym także najmłodsi uczniowie, którzy co roku w październiku odwiedzają las w Racocie. Dlaczego właśnie wtedy? Wszyscy wiemy, że jesienią jest tam najpiękniej! Uczniowie klas O i 1 oraz 2 i 3 poznali pracę leśnika i nauczyli się, jak rozpoznać wybrane gatunki roślin i zwierząt leśnych.
        Czekała na nich także niespodzianka - ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy bawili się znakomicie! Do zobaczenia za rok!

DSC 0997 22 1

Bożena Okupniczak

         Już wkrótce ukaże się następny numer szkolnej gazety „Migawki spod Ławki". Znajdziecie w niej informacje na temat zmian dotyczących uzyskiwania uprawnień do kierowania motorowerem (kategoria AM), poznacie dalsze przygody Bri i jej psa oraz kolejnego człowieka sukcesu, mieszkającego w naszej okolicy. Nie zabraknie również ciekawostek, dowcipów i zadań dla młodszych i starszych uczniów.

10000

Opiekunowie i redaktorzy szkolnej gazety

          W październiku w naszej szkole odbyła się akcja Tydzień Pisania Listów. W czasie jej trwania uczniowie pisali listy, kartki oraz wykonali rysunki dla chorych dzieci z „Marzycielskiej Poczty". Niektórzy dołączyli do swoich prac plakaty, ilustracje (nawet zabawkę), związane z zainteresowaniami adresatów. W akcji udział wzięło 34 uczniów szkoły podstawowej, 1 uczennica gimnazjum oraz 19 uczniów z Filii w Wonieściu.
          Wszystko, co przygotowali uczniowie, zostało zapakowane i wysłane do trójki dzieci. Mamy nadzieję, że „paczki" te wywołają uśmiechy na ich twarzach!
          W imieniu dzieci dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!!!

listy 013 listy 026

Marlena Anna Stróżyńska
Marlena Maria Stróżyńska
Ewa Kramer-Cholewińska

          W sobotę 19 października grupa 38 uczniów pod opieką pań: M. Gąsiorowskiej, D. Kowalczyk, M. Ratajczak i K. Główczak uczestniczyła w pieszym rajdzie zorganizowanym przez PTTK. Po przejściu około 5 km trasy, która biegła przez Starą Przysiekę Pierwszą, fragmentami polnej drogi w kierunku Nielęgowa oraz czarnym szlakiem przez las dotarliśmy do celu rajdu. Meta znajdowała się na boisku naszej szkoły.

1.200001 1.200003 1.200005 1.200006 

Czytaj więcej...

          W środę, 16 października 2013r., w samo południe, ponad 40 uczniów naszej Szkoły dołączyło do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu jednoczesnego udzielania pierwszej pomocy. Nieprzerwanie przez 30 minut uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej oraz klas drugich Gimnazjum, na pięciu fantomach, prowadzili resuscytację, czyli wdechy i uciski ratownicze. Nad przebiegiem akcji w szkole czuwali nauczyciele: M. Gąsiorowska, E. Kramer- Cholewińska, M. A. Stróżyńska, B. Zandecki   i G. Szymkowiak.

WOŚP 001 WOŚP 016 WOŚP 006 WOŚP 014 

Grażyna Szymkowiak

samorząd akcje0000

          Zgodnie z tradycją naszej szkoły 14 października jest dniem „Otrzęsin" klas pierwszych gimnazjum oraz pasowania na uczniów najmłodszych.

14 X pasowanie 058 14 X pasowanie 060 otrzęsiny 006 otrzęsiny 031

Czytaj więcej...

        Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli, uczniów i wszystkich osób na co dzień związanych z edukacją. Dlatego też 14 października 2013 r. zebrali się oni w sali gimnastycznej Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej.
       Dyrektor p. Paweł Szymkowiak życzył wszystkim uczestniczącym w spotkaniu wielu sukcesów w roku szkolnym 2013/2014. Wręczył również nagrody wyróżniającym się pedagogom i pracownikom szkoły. Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Przygodzka na ręce Dyrektora Szkoły przekazała bukiet kwiatów oraz słowa uznania dla całego grona pedagogicznego.
         W tym szczególnym dniu uczniowie nie zapomnieli o swoich nauczycielach i pracownikach szkoły, którym podziękowali za trud codziennej pracy. Wszystkich obdarowano kwiatem wrzosu.

14 X pasowanie 009 14 X pasowanie 004 14 X pasowanie 021 14 X pasowanie 023

Marlena Maria Stróżyńska

          Uczniowie klas trzecich mają w tym roku możliwość skorzystania z programu nauki języka angielskiego, który skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych na terenach wiejskich.
          Nie wszyscy uczestniczą w tych zajęciach, bo nie są one obowiązkowe; to sami uczniowie podejmują decyzję o udziale w nich. Młodzież podzielona jest na grupy zaawansowania wynikające ze stopnia znajomości języka angielskiego. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nauka jest darmowa, a robienie klasówek, zadawanie prac domowych, odpytywanie czy stawianie ocen jest zabronione.
          Wydaje się nam, że warto chodzić na takie zajęcia, bo można się czegoś nauczyć. Miałyśmy już kilka takich lekcji; bardzo nam się one podobały. Czekamy na więcej.

100 7952 100 7975

Patrycja Maćkowiak

Plakat Marzycielskiej Poczty nr 220000