Od 2 okresu zmiana planu lekcji.

Obowiązujący od 28 stycznia 2013 r. plan lekcji znajdziesz w zakładce.

zyczeniaBN 2012

          Tradycyjnie już, w przedświąteczny czas, uczniowie, nauczyciele i pra-cownicy szkoły w Starej Przysiece Drugiej spotkali się w sali gimnastycznej, aby razem przeżywać nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W niezwykłą atmosferę Świąt przeniosły wszystkich Jasełka, przygotowane przez uczniów klasy III szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Izabeli Włodarczak, p. Bożeny Okupniczak i p. Zofii Kolasy. Przedstawieniu uroku dodała piękna scenografia wykonana z pomocą rodziców uczniów klas trzecich. Całość uświetnił występ chóru szkolnego, który pod opieką p. Michała Dolaty zaśpiewał z wielkim entuzjazmem polskie kolędy.
          Tegoroczne Jasełka przeniosły wszystkich w czas kiedy Maryja i Józef szukając schronienia po długiej wędrówce spędzają noc w stajence, gdzie rodzi się Zbawiciel, do którego przychodzą między innymi tak zacni goście jak trzej Mędrcy ze Wschodu. Na koniec chór szkolny zaśpiewał wspólnie z wszystkimi zebranymi kilka kolęd.
          Po zakończeniu przedstawienia głos zabrali Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Przygodzka oraz Dyrektor Szkoły p. Paweł Szymkowiak, którzy złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.


Zofia Kolasa

 

 

Wigilia 2012 015 Wigilia 2012 036 Wigilia 2012 050

 

          W dniu 12 grudnia 2012 odbył się XIV  Gwiazdkowy Turniej o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych, w którym to turnieju brała udział również drużyna z naszej szkoły. Chłopcy ze szkoły podstawowej odnieśli duży sukces w tym turnieju… więcej do poczytania w zakładce osiągnięcia oraz na stronie powiatu kościańskiego.

          Tuż przed świętami Bożego Narodzenia ukaże się kolejny numer szkolnej gazetki „Migawki spod ławki”. W dużej mierze poświęcony jest on tematyce bożonarodzeniowej. Znajdziecie w nim świąteczne: zwyczaje różnych narodów, życzenia, dowcipy. Poznacie ludzi sukcesu z najbliższej okolicy, najlepiej płatny zawód świata. Przeczytacie o aktualnych wydarzeniach w naszej szkole. Nie zabraknie też rozrywki i wydarzeń sportowych.
          Zachęcamy Was do nabycia świątecznego numeru i rozwiązania konkursowych zadań. Na zwycięzców czekają nagrody.


Atmosferą
serdeczną przepełnionych,
Bombkowych,
Choinką pachnących,
Domowych,
Emanujących ciepłem,
Familijnych,
Gwiazdką rozjaśnionych,
Humoru pełnych
i jemiołą zielonych
Świąt Bożego Narodzenia,
                                            życzą  
          redaktorzy „Migawek  spod ławki”

 

migawki

 

          W listopadzie uczennice klas 1a i 1b gimnazjum gościły u najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Wystawiły one dla kolegów i koleżanek z oddziału „0”przedstawienie kukiełkowe pt. „O Olbrzymie, który ukrył swoje serce”.
          Dzieci zachwycały się kolorową scenografią, muzyką oraz lalkami wykonanymi przez uczestników koła polonistycznego...


ciąg dalszy do przeczytania w gazetce

          Uczniowie i nauczyciele szkoły w Wonieściu chcą przyłączyć się do akcji pomocy dla rodziny mieszkającej w leszczyńskim Zaborowie, wytypowanej do pomocy w ramach akcji Szlachetna Paczka. Jest to matka samotnie wychowująca dwie córki (4 i 10 lat). Kobieta wychowała się w domu dziecka, nie ma więc żadnej rodziny, a znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Wraz z córkami zajmuje 17-metrowe mieszkanie. Otrzymała już pomoc żywnościową, obecnie potrzebuje środków chemicznych: proszku do prania, płynu do naczyń, szamponu, pasty do zębów oraz artykułów biurowych, bloki rysunkowe, kredki, farby itp. Nauczycieli i uczniów chcących wziąć udział w zbiórce prosimy o dostarczenie darów do szkoły w Wonieściu (do p. K. Szklarskiej) w dniach 17 - 19 grudnia. Dziękujemy.

szymon

          W bieżącym roku szkolnym dzieci ze Szkoły Filialnej w Wonieściu wzięły udział w kolejnej edycji akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. Tegoroczna akcja, stawiała za cel pomoc 18-letniemu Szymonowi Czechowskiemu, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2011r. stracił palce prawej dłoni. Szymon pragnie kontynuować naukę w technikum, aby móc w przyszłości pracować w wymarzonym zawodzie rolnika-mechanika. Prawidłowe funkcjonowanie wśród rówieśników i w życiu dorosłym ułatwią mu specjalistyczne protezy palców. Każdy z uczniów miał możliwość wziąć udział w akcji i zostać posiadaczem dowolnej ilości cegiełek. Kwota nabycia jednej cegiełki  to koszt  1 zł, a wartość zebranych pieniędzy wyniosła 100 zł. Dzięki zaangażowaniu w udział tak pięknego i dobrego celu, dzieci wkroczyły w świat ogromnych wartości jakimi są otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość, a przede wszystkim dobroć!

                                                                    Agnieszka Zapłata

          W czwartek, 29.11.12 r. w halloweenowo – andrzejkowej scenografii, bawili się uczniowie Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej. Na młodzież czekało kilka atrakcji, które uświetniły imprezę. Rozstrzygnięto konkurs na najstraszniejsze przebranie. Wyłoniono mistrza jedzenia jabłka na czas. W jednej z sal lekcyjnych, zgodnie z andrzejkową tradycją, można było poznać swoje przeznaczenie. Wszystkim uczestnikom imprezy dopisywały dobry humor i apetyt.
          Serwujący muzykę dj, panie w sklepiku oraz klasy 1a i  1b -  organizatorzy dyskoteki, stanęli na wysokości zadania. Szczególne podziękowania za pomoc w wystroju sali gimnastycznej należą się paniom : Kindze Kwaczyńskiej i Magdalenie Schulz.

Mariola Frąszczak

 

 

DSCF1229 DSCF1263 DSCF1335

          W związku z obchodzonym w listopadzie Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia, w piątek 23 listopada odbyły się zajęcia dla dzieci z klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz ze Szkoły Filialnej w Wonieściu.  Na zajęcia uczniowie mogli przynieść swoje ukochane misie. Podczas spotkania, panie Ewa Kramer-Cholewińska i Marlena Anna Stróżyńska, przedstawiły dzieciom prezentację multimedialną „Dobre obyczaje misiów”. Uczniowie bawili się ze swoimi misiami śpiewając piosenki o misiach. Obejrzeli też bajkę o polskim misiu - Misiu Uszatku. Zapoznali się z książkami o misiach, znajdującymi się w bibliotece szkolnej. Wysłuchali także opowiadania Marii Kownackiej „Stary, zielony miś”. Rozstrzygnięty został konkurs na imię dla Misia znajdującego się w szkolnej bibliotece. Propozycji było wiele, jednak zwyciężyło imię KUBUŚ. Dzieci poznały również historię Kubusia, czyli dowiedziały się w jaki sposób pluszowa maskotka znalazła się w bibliotece szkolnej. Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę „Jestem przyjacielem misia” i otrzymały słodki poczęstunek – misiowe żelki.

 

misiu 1 misiu 2 misiu 3

 

 

Ewa Kramer-Cholewińska

Marlena Anna Stróżyńska

          W listopadzie rozegrany został Szkolny Turniej Dwóch Ogni Usportowionych dziewcząt ze szkoły podstawowej. W turnieju wzięły udział dziewczynki z klasy IV, V (połączone klasy Va i Vb) oraz VI. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Rozgrywane mecze były bardzo zacięte, każdy zespół starał się zdobyć jak najwięcej punktów i uzyskać jak najwięcej zwycięstw. Dla dziewcząt z klasy IV było to nowe doświadczenie. Najważniejsza była jednak dobra zabawa. Najlepszą okazała się drużyna dziewcząt z klasy VI, która pokonała drużynę klasy V. Na miejscu III uplasowała się drużyna klasy IV.

 

ognie 1 ognie 2 ognie 3M. Gąsiorowska