W dniu 10 listopada w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przy-siece Drugiej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Kolejną rocznicę uczczono w naszej szkole uroczystym apelem, który przygotowali uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej pod opieką pań – Marioli Fraszczak i Joanny Poprawiak.

Obraz 157

 

Czytaj więcej...

Każdego roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Świętowano także w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Z tej okazji uczennice należące do Koła Przyjaciół Biblioteki razem z panią bibliotekarką przygotowały w holu szkoły wystawę cytatów i sentencji o książkach i czytaniu pt. „Myślę-więc czytam”, a w czytelni biblioteki gazetki: „Zalety książki” oraz „Historia powstania listu”.

Czytaj więcej...

22 października uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań: M.Ratajczak, D. Kowalczyk i M. Gąsiorowskiej wzięli udział w rajdzie pieszym 46 Kościańska Jesień nad Obrą zorganizowanym przez Oddział PTTK w Kościanie. Wszyscy uczestnicy spotkali się na mecie w Łękach Wielkich. Grupa nasza liczyła 25 uczniów i przemierzyliśmy trasę długości ok. 5 km. Na mecie rajdu czekała na nas tradycyjna grochówka. Każdy uczestnik otrzymał również znaczek rajdowy oraz mógł wziąć udział w przygotowanych konkursach rekreacyjno – sportowych. Szczęście uśmiechnęło się do Eryka Lorke, który zdobył nagrodę w rzutach lotką oraz przenoszeniu słomką ziaren grochu, Karoliny Kamińskiej – zdobyła nagrodę w rzutach kółkiem ringo, a Jakub Biały zdobył nagrodę w rzutach lotką w kategorii uczniów klas młodszych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w następnych rajdach.

 

1.200001 1.200002

Tradycyjnie 14 października w Samorządowym Gimnazjum i w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej odbyły się "Otrzęsiny" uczniów klas I gimnazjum oraz pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej . Zanim 34 pierwszoklasistów zostało przyjętych do braci gimnazjalnej musiało przejść test, podczas którego między innymi należało wykazać się wiedzą o szkole, rozpoznać na zdjęciu nauczyciela, związać sznurek na czas i zaśpiewać piosenkę.

Obraz 104

 

Czytaj więcej...

W piątek 23 września grupa gimnazjalistów pod opieką nauczycielek wyjechała do Poznania na spotkanie z nauką. Noc naukowców to jedyna taka noc w całej Europie. Już po raz piąty odbyła się w Poznaniu. Nasi uczniowie brali udział w imprezach popularno-naukowych. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Centrum Superkomputerowo-sieciowego,  Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN.

100 0875

Czytaj więcej...