Jak każdej jesieni w dniach 9 – 15 października zapraszamy do udziału w akcji Tydzień Pisania Listów. Podobnie jak w roku ubiegłym dołączymy do „Marzycielskiej Poczty", która propaguje nawiązywanie kontaktu z chorymi dziećmi i przesyłanie do nich korespondencji. O szczegóły pytajcie w bibliotece szkolnej.
          Niewielki gest z Waszej strony może przynieść radość innym.

Serdecznie zapraszamy!

       W sobotę, 4 października, słoneczna aura przywitała w Turwi tłumy uczestników XXIX Biegu im. Dezyderego Chłapowskiego organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan. Trzydziestu uczniów klas I – III naszej szkoły wzięło udział w rywalizacji na dystansie 500m. W kategorii najmłodszych chłopców najszybszy okazał się Miłosz Lurc z klasy II, a wśród dziewcząt klas III – IV szóste miejsce zajęła Ewelina Halasz z klasy III.
          Gratulujemy i zapraszamy za rok!

PA040408 PA040417 PA040427 PA040442

Grażyna Szymkowiak
Bożena Okupniczak

      Dziewczynki w Wonieściu co roku pamiętają o swoich kolegach i 30 września przygotowują dla nich miłe niespodzianki. Tak było i w tym roku. Oprócz odśpiewania gromkiego „100 lat" , kolegom zostały wręczone prezenty. Później miło spędzano czas podczas wspólnej zabawy.
              Wszystkiego najlepszego!

DSC 0134 DSC 0141 DSC 0135

Renata Frąckowiak

          Uczniowie klasy drugiej szkoły filialnej w Wonieściu w czasie zajęć rozmawiali z wychowawczynią o zdrowym odżywianiu, m.in. o przekąskach, które należy jeść w okresie jesiennym, aby wzmacniać swoją odporność. Część zajęć poświęcono na zrobienie zdrowych i kolorowych kanapek. Dzieci pracowały w grupach. Praca była ciężka, ale przyniosła uczniom dużo radości. A jej efekty widać na zdjęciach. Na koniec uczniowie mogli oddać się rozkoszy smakowania swoich przepięknych i, co najważniejsze, zdrowych kanapek.
          Zajęcia były bardzo smaczne...

DSC 0123 DSC 0129

Renata Frąckowiak

          Uczniowie szkoły filialnej w Wonieściu uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata". Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów. Myśl przewodnia akcji to: „Turysto - szanuj środowisko".

 DSC 0099 DSC 0115 

Czytaj więcej...

       1 października ruszyła II edycja Szkolnej Ligi Historycznej. W tym roku uczniowie klas 4-6 SP będą mieli możliwość poszukiwania i odkrywania historii starożytnej Grecji, Rzymu, natomiast młodzież klas 1-3 gimnazjum zgłębi tajemnice II wojny światowej. Pytania konkursowe oraz regulamin konkursu znajdują się na gazetce ściennej w sali nr 3; o szczegóły można też pytać nauczyciela historii.
          Zapraszam do wspólnego odkrywania historii. Na zwycięzców i uczestników akcji czekają upominki. 

Lidia Jankowska

          Na początku każdego roku szkolnego najmłodsi uczniowie odwiedzają las w Racocie. Podobnie było też tej jesieni.

DSC 4153 DSC 4146 copy DSC 4118 DSC 4114

Czytaj więcej...

          W bibliotece szkolnej pojawiły się nowe książki dla dzieci i młodzieży zakupione z funduszy Rady Rodziców. Są już gotowe do wypożyczania!


Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

          Wszystko, co dobre, szybko mija! Kiedy nadchodzi 1 września, uczniowie uświadamiają sobie, że skończyły się wakacje! 1 września uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny w naszej szkole.

P1200392 P1200391 P1200380 P1200378

Czytaj więcej...

          Westernland to magiczna kraina Dzikiego Zachodu w samym sercu Polski. W czasie wycieczki do Józefowa koło Chocza mogli odwiedzić ją najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
       Znajduje się tam największa w Europie wioska indiańska Raven Territory. W jej skład wchodzi 20 tipi, na których umieszczone są malowidła przedstawiające sceny z życia Indian. Można tam spotkać prawdziwych Indian, którzy przybliżają swoją kulturę, prezentując różne rytuały i tańce.

P6030106 P6030116 P6030121

Czytaj więcej...