Zapraszamy młodzież w wieku 11-18 lat z Gminy Śmigiel do udziału w projekcie "Myśl globalnie - działaj lokalnie".

Czytaj więcej...

14 lutego obchodzimy święto zakochanych :) W tym roku wypada ono w niedzielę, w związku z tym szkolne świętowanie przełożyliśmy na 15 lutego - poniedziałek. Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się w zaproponowane akcje.

Czytaj więcej...

szczepimy się logoPokonanie pandemii koronawirusa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Istotnym narzędziem w tej walce są dobrowolne i bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19. Kampania informacyjna #SzczepimySię ma uświadamiać, informować i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat szczepionki.

Czytaj więcej...

Zima w tym roku skąpi nam śniegu i dlatego okazji do zabaw na białym puchu jest niewiele. Przedszkolaki z oddziału 0a ze Starej Przysieki Drugiej wykorzystują zatem każdą z nich.

Dzieci lepią bałwana Grupa 0aP ze swoimi bałwankami Dzieci lepią bałwana

Czytaj więcej...

Podczas uroczystego pasowania na czytelnika pierwszoklasiści wzięli udział w trzecim etapie kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Uczniowie klas pierwszych ze Starej Przysieki Drugiej oraz Wonieścia zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Informacja o terminach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2021/2022

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiły się terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 22 lutego 2021 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2021/2022.

Czytaj więcej...

Czas karnawału to czas zabawy! W naszej szkole, w oddziałach przedszkolnych odbył się prawdziwy bal. Mamy przedszkolaków świetnie się spisały, ponieważ wszystkie dzieci ucharakteryzowane były na postacie bajkowe, super bohaterów, zwierzątka. Przebrane były nawet panie przedszkolanki.

Balik zdjęcie grupowe 0aP   Balik zdjęcie grupowe 0bP

Czytaj więcej...

„Budowanie dobrych więzi z dzieckiem to podstawa udanego rodzicielstwa”

rodzinaBycie rodzicem to duże wyzwanie. My, dorośli często pochłonięci jesteśmy trudami dnia codziennego: praca, obowiązki domowe, ciągły pospiech, pomoc dzieciom w lekcjach – te i wiele innych, życiowych sytuacji może spowodować, że zapominamy o budowaniu więzi i dobrych relacji z dziećmi. Warto się nad tymi relacjami zastanowić, ponieważ to właśnie one budują w najmłodszych poczucie własnej wartości. To zaś z pewnością zaprocentuje w czasie dorastania oraz w dorosłym życiu naszych dzieci.

Czytaj więcej...