Nie od dziś wiadomo, że wychowanie patriotów jest procesem długotrwałym. Zaczyna się już od najmłodszych lat, gdyż żywa wyobraźnia małego dziecka, duża wrażliwość emocjonalna, zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny.

Prezentacja prac plastycznych Symbole narodowe klasy 3aPPrezentacja prac uczniów klasy 3b pod tytułem Symbole narodowe

Czytaj więcej...

Święta majowe to czas, w którym dominują barwy biało-czerwone. Są to kolory polskiej flagi. Kolor biały oznacza srebro, a także wodę oraz czystość. Kolor czerwony jest symbolem ognia, oznacza odwagę i waleczność.

Marta prezentuje flagę PolskiBartosz w biało czerwonym ubraniuBiało czerwone tulipanyKarolina w biało czerwonym stroju

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 7-8 maja odbędzie się kolejna edycja TARGÓW EDUKACYJNYCH pn. UWAGA EDUKACJA, której organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Departament Edukacji i Nauki oraz Grupa MTP. Ta edycja jest wyjątkowa, bo po raz pierwszy odbędzie się ON - LINE, ale będzie się działo jeszcze więcej niż rok temu. Zachęcam szczególnie ÓSMOKLASISTÓW do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Jak zawsze będą one darmowe.

Czytaj więcej...

Zachęcamy do udziału w szóstej edycji konkursu „List do Taty”, który ogłosiła Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Zespołem Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego.

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej zatrudni w Szkole Filialnej w Wonieściu dozorcę w wymiarze 1/2 etatu. Oferty pracy można składać osobiście, drogą pocztową lub na adres e-mail  sekretariat@szkola-przysieka.pl w terminie do 17 maja 2021 r.

Szczegóły oferty

22 kwietnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Właśnie wtedy zastanawialiśmy się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu śpiewają ptaki.

KOCHAJ ZIEMIĘ prezentacja prac plastycznychPrzedszkolaki prezentują swoje prace pod tytułem ZIEMIA W NASZYCH RĘKACHPrzedszkolaki z grupy 0aP

Czytaj więcej...

„Wiosna w świecie roślin” to temat tygodniowego projektu realizowanego przez uczniów klasy 2a.

Hodowla cebuliHodowla rzeżuchyHodowla fasoliRzeżucha

Czytaj więcej...

Pod takim hasłem 19.04.2021 roku odbył się trzeci Powiatowy Konkurs Przyrodniczy, w którym uczniowie szkół podstawowych powiatu kościańskiego mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz Powiat Kościański, który był fundatorem nagród głównych.

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy mapa z krainami PolskiUczestnicy konkursu przyrodniczego podczas wykonywania zadań

Czytaj więcej...

19 kwietnia obchodziliśmy rocznicę wybuchu powstania w getcie żydowskim w Warszawie (miało ono miejsce w 1943 roku).

żonkile w wazoniepapierowe żonkile upamiętniające powstanie w getcie warszawskimtrzy żonkile

Czytaj więcej...

W związku z obchodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi zachęcamy do udziału w akcji zainicjowanej przez Burmistrz Śmigla, polegającej na tym, by w okresie między 16 a 25 kwietnia, w wolnym czasie, wyruszyć w okolice swojego miejsca pracy lub miejsca zamieszkania i posprzątać leżące tam śmieci.
Ewentualną fotorelację z tego wydarzenia można przesłać do wydziału promocji i projektów Urzędu Miejskiego Śmigla (w celu udostępnienia jej w mediach społecznościowych).