Pamięć nie dała się zgładzić!

W tegorocznych obchodach Tygodnia Pamięci Ofiar Katynia uczestniczyli uczniowie klas 4-7.

W salach lekcyjnych przygotowali oni gazetki klasowe upamiętniające wydarzenia, które miały miejsce w 1940 roku. Pasjonaci fotografii podjęli fotograficzne wyzwanie pod hasłem „Drzewa, które pamiętają” i wykonali zdjęcia wiekowych drzew - świadków historii. Na zajęciach z wychowawcą uczniowie poznali misję oraz historię muzeum katyńskiego. Po przyjrzeniu się pasjonującym zbiorom muzealnym wykonali oni prace plastyczne, które uświetniły szkolną wystawę pt. „Pamiątki katyńskie”. W ostatnim dniu obchodów odbył się konkurs recytatorski. Jedenaścioro przedstawicieli klas 4-7 deklamowało wybrane utwory o tematyce katyńskie. Wśród uczniów trzecie miejsce zajęła Estera Nowak (kl. 5a). Na drugim miejscu znalazła się Nadia Średniawa (kl. 4a). Najlepszym recytatorem okazał się Szymon Sikora-Tulikowski (kl. 7b).Uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Coroczne obchody Tygodnia Pamięci Ofiar Katynia są dowodem na to, że pamięć o tysiącach Polaków, którzy stracili życie  za ojczyznę, „nie dała się zgładzić”.

Mariola Frąszczak