Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2024 roku w naszej szkole był pełen wiosennych aktywności i radości.

Przedszkolaki wyjechały na barwny korowód do Śmigla. Uczniowie klas I-III w wiosennych przebraniach wybrali się na spacer do pobliskiego parku. Starsi uczniowie z klas IV-VII również przygotowali wiosenne stylizacje. Tego dnia noszono również kolorowe skarpety nie do pary na znak solidaryzowania się z chorymi na zespół Downa. Odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie wiosenne. Wygrała Gabriela Żurawska z klasy 6b, II miejsce zajął Tobiasz Ratajczak z klasy 4a, a na III miejscu uplasowała się Zofia Mania z klasy 5a.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza zorganizowali również „dzień bez plecaka”. Chętni uczniowie i nauczyciele w kreatywny sposób przynieśli do szkoły książki, przybory. Rozwiązywano również wiosenny quest oraz rywalizowano w zabawach sportowych podczas muzycznych przerw. Ponadto przygotowano fotobudkę, przeprowadzono konkurs fotograficzny ,,Pierwsze oznaki wiosny”, w którym zwyciężył Oliwier Nowak z klasy 7a, II miejsce zajął Tobiasz Ratajczak, a III była Patrycja Frąckowiak z klasy 4a.

Uczniowie wraz z nauczycielami przeżyli niezapomniany dzień pełen zabaw, konkursów i kreatywności, a wszystko to w duchu wiosny i dobrej zabawy.

Magdalena Schulz