Rocznica Chrztu Polski

W związku z przypadającą w tym roku 1058. rocznicą chrztu Polski dla uczniów klas 4-7 została przygotowana mini gra szkolna, w której przedstawiciele klas rozwiązywali przygotowane zadania: układali puzzle z wizerunkiem Mieszka I, wykazywali się w konkursie zręcznościowym (rzut obręczą na miecz) oraz rozwiązywali test wiedzy. Rywalizacja między klasami była zacięta; ostatecznie zwyciężyła klasa 6a.

Przygotowane przez nauczycielki historii działania miały na celu nie tylko wspólną zabawę i integrację klas, ale przede wszystkim przypomnienie uczniom, jak ważnym wydarzeniem w dziejach Polski był chrzest, który nie tylko wpisał się w naszą historię, ale przyczynił się do kształtowania tożsamości narodowej i wartości, które do dziś definiują nas jako społeczność.

Lidia Jankowska