22 kwietnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Właśnie wtedy zastanawialiśmy się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu śpiewają ptaki.

KOCHAJ ZIEMIĘ prezentacja prac plastycznychPrzedszkolaki prezentują swoje prace pod tytułem ZIEMIA W NASZYCH RĘKACHPrzedszkolaki z grupy 0aP

Czytaj więcej...

„Wiosna w świecie roślin” to temat tygodniowego projektu realizowanego przez uczniów klasy 2a.

Hodowla cebuliHodowla rzeżuchyHodowla fasoliRzeżucha

Czytaj więcej...

Pod takim hasłem 19.04.2021 roku odbył się trzeci Powiatowy Konkurs Przyrodniczy, w którym uczniowie szkół podstawowych powiatu kościańskiego mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz Powiat Kościański, który był fundatorem nagród głównych.

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy mapa z krainami PolskiUczestnicy konkursu przyrodniczego podczas wykonywania zadań

Czytaj więcej...

19 kwietnia obchodziliśmy rocznicę wybuchu powstania w getcie żydowskim w Warszawie (miało ono miejsce w 1943 roku).

żonkile w wazoniepapierowe żonkile upamiętniające powstanie w getcie warszawskimtrzy żonkile

Czytaj więcej...

W związku z obchodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi zachęcamy do udziału w akcji zainicjowanej przez Burmistrz Śmigla, polegającej na tym, by w okresie między 16 a 25 kwietnia, w wolnym czasie, wyruszyć w okolice swojego miejsca pracy lub miejsca zamieszkania i posprzątać leżące tam śmieci.
Ewentualną fotorelację z tego wydarzenia można przesłać do wydziału promocji i projektów Urzędu Miejskiego Śmigla (w celu udostępnienia jej w mediach społecznościowych).

Mimo iż za oknem pogoda bardziej jesienna niż wiosenna, to w naszej szkole zagościła Pani Wiosna - to dzięki Wam i wykonanym przez Was zdjęciom.

Czytaj więcej...

Zachęcamy uczniów klas I-III oraz IV-VI  szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym "Wieża wiertnicza" organizowanym przez Oddział Geologii i Eksploatacji PGNiG S.A. przy współudziale Urzędu Miejskiego Śmigla.

Czytaj więcej...

Zachęcamy uczniów klas ósmych do wzięcia udziału w konkursie „Moja szkoła - Mój wybór”, którego etap szkolny trwa od 12 do 21 kwietnia 2021 roku.

Plakat konkursu Moja szkoła Mój wybór

Czytaj więcej...

„Choroby wektorowe” to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia w rocznicę utworzenia Światowej Organizacji Zdrowia.

Dziewczęta przygotowują zdrowy posiłekMarianna i jej ćwiczeniesałatka ze świeżych warzywPlakat dotyczący BMI

Czytaj więcej...

Jak co roku Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece upamiętniła wydarzenia katyńskie z 1940 r.

Drzewa pamiętają szkolne obchody Tygodnia Pamięci ofiar Katynia

Czytaj więcej...