Każdy powinien odnaleźć w sobie jakiś talent lub pasję, ponieważ pobudzają one nasze zmysły, wyzwalają pozytywne emocje, często stają się sensem życia. Osoby realizujące swoje pasje są twórcze, kreatywne i bardzo aktywne.

Dzień Talentów i Pasji w roku szkolnym 2020 2021

Czytaj więcej...

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dokonali oceny nadesłanych prac konkursowych. Przypomnijmy, że konkurs polegał na wykonaniu kwiatka z papieru. Taką samą liczbę punktów zdobyli: Oskar Piątek z klasy 2a i Gabriela Stróżyńska z klasy 6b.

Czytaj więcej...

W niedzielę 14 marca przypadał światowy Dzień Liczby π. Z tej okazji w marcu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej mieli okazję, przez wspólne działania, przekonać się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Gra Tajemnice matematykiPlakat Matematyka w życiu codziennym wykonany przez Zosię Wawrzyniak i Zosię Sadowską Zagadka matematyczna

Czytaj więcej...

W dniach 19 i 22 marca przedszkolaki z grup 0a i 0b ze Starej Przysieki Drugiej wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania zimy – powitania wiosny”.

Powitanie wiosny u młodszych przedszkolakówjpgPowitanie wiosny w grupie 0ajpg

Czytaj więcej...

bratki ogrodowePodczas spotkania przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z dyrektor szkoły panią Małgorzatą Pawłowską- Górną zrodził się pomysł na kolejną ciekawą inicjatywę.
„Kwiatki na rabatki” to akcja, która ma na celu współdziałanie społeczności uczniowskiej oraz uatrakcyjnienie terenu wokół szkoły. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, aby przynieśli do szkoły flance wiosennych kwiatów; zostaną one posadzone na trawniku przy miejscu postojowym autobusu szkolnego.

Czytaj więcej...

Dużymi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”. Wśród licznie wykonanych prac wyłoniono 10, które wezmą udział w finale konkursu w Kościanie.

kartka z kurczaczkiem baziami i pisankami w koszyczkukartka z zajączkiem i pisankami w koszyczku kartka z zajączkiem i koszyczkiem wielkanocnymkartka świąteczna z zajączkiem kurczaczkiem jajkami i koszyczkiem

Czytaj więcej...

9 marca 2021 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Uczniów Klas Drugich pt.: „Uśmiechnięte wiersze Tomka Nowaczyka”.

Mateusz i Marysia trzymają dyplomy i nagrody za udział w konkursie recytatorskim

Czytaj więcej...

bazie gałązki wierzbowe

 

Święta Wielkanocne tuż, tuż… W wielu domach już trwają przygotowania. Tworzenie ozdób tematycznych to jedna z wielu tradycji, które w tym niezwykłym czasie warto przekazywać kolejnym pokoleniom.

Czytaj więcej...

21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W związku z tym wydarzeniem uczniowie klas 7a i 7b - członkowie SZKOLNEGO WOLONTARIATU - przygotowali konkurs pt. "Wiosna pod lupą".

krokusy

Czytaj więcej...