Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na wykonanie skrzata. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie polegającym na samodzielnym wykonaniu skrzata. Film instruktażowy prezentujący technikę wykonania skrzata znajduje się pod linkiem: Jak zrobić skrzata?

Czytaj więcej...

W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu chcielibyśmy serdecznie zaprosić uczniów wraz z nauczycielami do udziału w kolejnej, choć nietypowej, Nocy Naukowców 2020, która odbędzie się w najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00.

Czytaj więcej...

Fundacja MedicPlakat akcji PoZdro Wielkopolskaover przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego realizuje projekt edukacyjny PoZdro! Wielkopolska.
W związku z tym proponuje 4 wykłady w 2 cyklach – w tygodniu (piątki) i w weekend (soboty). Tematyka obejmuje kwestie nadwagi i otyłości oraz zachowań prozdrowotnych wśród dzieci i całych rodzin. Wykłady prowadzone będą przez koordynatora, lekarza, dietetyka i psychologa.

W celu rejestracji prosimy wejść w link www.po-zdro.pl/wlkp i zapisać się na wszystkie lub wybrane wykłady. (Wykłady są darmowe)

Każda szkoła posiada swoją misję i wizję, która pokazuje uczniom, rodzicom i nauczycielom, jaki jest kierunek wdrażania zmian i postępowania w życiu szkoły. Zapisy wizji i misji są drogowskazem do osiągnięcia sukcesu edukacyjnego oraz wychowawczego naszych uczniów.

Wyróżniony plakat kl. 4bNagrodzone przedszkolaki Wyróżniony plakat kl.7a

Czytaj więcej...

Dnia 12.11.2020r. dzieci z oddziału 0aP obchodziły Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków.

Ala i Jędrek z owocowymi jeżamiBeniu Hania i Wojtek z owocowymi jeżamiKalinka Kamil i Lilka z owocowymi jeżamiMajka Adrian i Amelka z owocowymi jeżami

Czytaj więcej...

Do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. Są to różne nowości, wśród których można znaleźć wyczekiwane przez uczniów kolejne tomy serii dostępnych bibliotece.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

,,NA SKRZYDŁACH NIEPODLEGŁOŚCI''

10.11.2020r. w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz Szkole Filialnej w Wonieściu uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Dzieci na tle wystawy pod tytułem Na skrzydłach niepodległości Wystawa Wirtualny znicz dla regionalnych bohaterów walki o niepodległość uczniowie klasy 3 Szkoły Filialnej w Wonieściu z dyplomami za udział w przeglądzie piosenki patriotycznej

Czytaj więcej...

Każdego roku w listopadzie przyłączamy się do akcji „Śniadanie daje moc!”. W tym roku, ze względu na epidemię, to zadanie było znacznie trudniejsze. W czasie zajęć uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 oglądali film o zdrowym odżywianiu, poznali piramidę żywienia i dowiedzieli się, czym są witaminy. Mogli też posłuchać, a nawet zaśpiewać piosenkę „Witaminki”. Każda z grup na śniadanie zjadła pyszne, przygotowane w domu, zdrowe kanapki. Był też konkurs plastyczny „Zdrowi będziemy, bo zdrowo jemy!”

Bożena Okupniczak

logoW tym roku nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Szkoła Pamięta. Starsi uczniowie odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej małej Ojczyzny.
Uczniowie klas 1-3 odbyli wirtualny spacer, odwiedzając miejsca pamięci narodowej, pamiętając o spoczywających na cmentarzach uczestnikach wydarzeń historycznych.

Czytaj więcej...

Napisz z nami ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości i wesprzyj wybrany cel charytatywny lub społeczny!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zaprasza do udziału w ogólnopolskim dyktandzie. Wesprzyjmy potrzebujących w duchu patriotyzmu! Zrób z nami coś dobrego dla potrzebujących, dla języka ojczystego i dla siebie samego! Pokażmy w tym szczególnym dniu naszą solidarność z potrzebującymi! Okażmy szacunek wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę! Pokażmy, że doskonale znamy nasz piękny język!

Czytaj więcej...