Gminny Konkurs z Języka Angielskiego ENGLISH 4U!

15 marca 2024 roku odbył się Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych ENGLISH 4U pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla pana Wiesława Kasperskiego. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej.

Konkurs miał na celu rozwijanie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, umiejętności językowych uczniów oraz promowanie nauki języka angielskiego. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować się w takich konkurencjach jak: test wiedzy na platformie kahoot.com, prezentacja przygotowanego filmu oraz scenek sytuacyjnych,  literowanie, British American English, dopasowywanie par, wąż pamięciowy czy „Państwa Miasta”. Wszystkie te konkurencje nie tylko sprawdzały wiedzę uczestników, ale były też okazją do świetnej zabawy.

Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Stachowiak (kl. 4a), Danuta Czapla (kl. 5a) oraz Kacper Wójcik (kl. 6a). Zmagania uczniów były bardzo intensywne, a poziom konkursu wysoki. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną kreatywnością i wiedzą, aby zdobyć miejsca na podium. Ostatecznie, po wielu emocjonujących rundach, wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej,

II miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców  Wielkopolskich w Starym Bojanowie oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu

III miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu

IV miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna  w Bronikowie

Gminny Konkurs z Języka Angielskiego ENGLISH 4U okazał się doskonałą okazją do zaprezentowania wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, umiejętności językowych uczniów oraz integracji między szkołami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i wysiłku włożonego w przygotowanie do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Wiesława Kasperskiego za objęcie patronatem konkursu oraz ufundowanie nagród.

Magdalena Schulz