28 lutego 2023 roku zorganizowano „Słodki wtorek dla Wojtusia Klaby z Sączkowa”, którego celem było wsparcie chłopca w walce o samodzielność. Organizatorami akcji byli: SKW i SU. Udało się zebrać 2014,63 zł na pooperacyjną rehabilitację dziecka.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję: uczniom, ich rodzicom, dziadkom i nauczycielom za pomoc!
Magdalena Schulz
27 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła pani weterynarz Karolina Szul. Ku uciesze dzieci, przyjechała wraz z labradorką o imieniu Korina.
Uczennice naszej szkoły wzięły udział w zawodach unihokeja w Śmiglu. Dziewczęta stanęły do rywalizacji ze szkołami z Czacza, Śmigla, Bronikowa i Starego Bojanowa.
W lutym pomoce dydaktyczne zakupione w ramach "Laboratoriów Przyszłości" rozwijały kreatywność naszych uczniów w dziedzinie programowania, modelowania 3D oraz konstruowania.
Więcej informacji w zakładkach Laboratoria Przyszłości Stara Przysieka Druga oraz Laboratoria Przyszłości Wonieść
26 lutego grupa uczniów ze Starej Przysieki Drugiej wzięła udział w „Dniu Solidarności z Ukrainą” organizowanym w Centrum Kultury w Śmiglu. Jego celem była zbiórka funduszy na zakup ubrań termicznych dla ukraińskich żołnierzy z 14 Batalionu OT „Czerkasy”.
Zapraszamy do włączenia się w akcję „Słodki wtorek dla Wojtusia”.
28 lutego 2023 r. w szkole będzie można zakupić ciasto za nie mniej niż 2 zł. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pooperacyjną rehabilitację Wojtusia Klaby z Sączkowa. Walczymy o pionizowanie chłopca, co bardzo poprawi jakość jego życia.
Pomóżmy Wojtusiowi w ciężkiej, codziennej walce o samodzielność!
Magdalena Schulz
24 lutego 2023 roku - równo rok po wybuchu wojny w Ukrainie - społeczność uczniowska, przyłączając się do akcji „Solidarni z Ukrainą”, pokazała, że jest przeciwna wojnie. Tego dnia uczniowie klas 4 - 8 nosili przypinki w barwach Ukrainy; uczniowie klas 0 - 3 przypinali serduszka na tablice przygotowane przez wolontariuszy.
Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., a obchodzimy go od 2000 r. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące.
Najmłodsze przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały na temat czytelnictwa.
Dzieci słuchały tekstów czytanych przez wychowawczynię, dowiedziały się, jak i gdzie powstają książki. Przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki i o nich opowiadały. Tworzyły też własne książeczki i zakładki do nich.
16 lutego uczeń klasy 6a Patryk Nadobnik i jego rodzice byli gośćmi Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Do spotkania doszło dzięki wzorowej postawie, jaką wykazał się Patryk.