W słoneczna środę reprezentacja uczniów klas czwartych wzięła udział w mistrzostwach gminy w „dwóch ogniach”.

Uczniowe klas czwartych podczas mistrzostw gimny w dwóch ogniach 

Czytaj więcej...

W minionym tygodniu 18 osobowa grupa uczniów wraz z 4 opiekunkami wyruszyli na rajd rowerowy ścieżkami gminy Śmigiel. Wraz z nami na miejsce zbiórki stawiła się pani Burmistrz Śmigla, która udała się z nami do Poladowa.

Przystanek na wiatrakach podczas rajdu rowerowego 2Uczniowie szkoły podstawowej im. Arkadego Fiedlera z panią Małgorzatą Adamczak podczas rajdu rowerowegoUczniowie przy figurach w Śmiglu podczas radju rowerowego

Czytaj więcej...

„Pasja wyprowadza ludzi poza ich samych, poza ich wady, poza ich niepowodzenia”
Joseph Campbell

Nie tylko nauką i obowiązkami żyje uczeń! Dlatego tegoroczny Dzień Pasji i Talentów trwał cały tydzień. Każdy przedszkolak i uczniak miał możliwość zaprezentowania swoich niecodziennych umiejętności, pasji i ciągle szlifowanych talentów. A wszystko pod hasłem „Zarażamy pasją”.

Animacje w przedszkoluDziewczęta podczas malowaniaBudowanie z klocków legoStylizacja ubioru 

Czytaj więcej...

Z okazji Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece odbył się konkurs pt. „Biblioteka – świat w jednym miejscu” . Konkurs polegał na przygotowaniu reklamy naszej biblioteki.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Miło nam poinformować, że zbierane w szkole książki o tematyce dziecięcej, znalazły nowy dom i użytkowników.

Książki zebrane dla chorych dzieciKsiążki dla dzieci przekazane do szpitala 

Czytaj więcej...

Środowe popołudnie było dniem szczególnym. Bowiem tego dnia najmłodsi z Oddziału przedszkolnego w naszej szkole obchodzili Dzień Rodziny. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się na to wydarzenie. Tego dnia przedszkolaki przyprowadziły do przedszkola swoich rodziców.

Taniec dla mamy w wykonaniu najmłodszej grupyEmilka recytuje wierszyk dla tatyPiosenka dla mamy i taty w wykonaniu najmłodszych

Czytaj więcej...

15 czerwca, podczas spotkania z Burmistrz Śmigla panią Małgorzatą Adamczak, nastąpiło wręczenie nagród laureatom oraz uroczyste podsumowanie V. edycji Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Śmigiel, który odbył się 2 czerwca w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej.

Laureaci 1. miejsca w kategorii klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece DrugiejLaureaci 2. miejsca w kategorii klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej w Starym BojanowieLaureaci 3. miejsca w kategorii klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej w ŚmigluLaureaci 3. miejsca w kategorii klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Czaczu

Czytaj więcej...

Bardzo nam miło poinformować, iż nasza szkoła zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „W TANDEMie raźniej. Profilaktyka uniwersalna w szkole i w domu” w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem konkursu było szerzenie idei dobrej profilaktyki w społeczności szkolnej poprzez angażowanie uczniów, pedagogów szkolnych, wychowawców, nauczycieli, rodziców, Samorząd Uczniowski. Do naszych zadań należało: przeprowadzenie przez wychowawców profilaktycznej lekcji wychowawczej, wykonanie gazetki profilaktycznej przez pedagoga i zorganizowanie Dnia Zdrowia Psychicznego.

głowa pełna problemów

Czytaj więcej...

Dnia 14 czerwca uczniowie klas czwartych wzięli udział w koncercie inaugurującym program "Jestem Coolturalny", który odbył się w Centrum Kultury w Śmiglu. Program ma na celu poszerzenie horyzontów muzycznych dzieci i młodzieży oraz uświadomienie, jak korzystny wpływ na mózg ma słuchanie muzyki i gra na instrumencie. Uczniowie będą poznawać muzykę klasyczną, jazzową, etniczną, a nawet komputerową.

Czytaj więcej...

Wakacje tuż, tuż, zbliża się czas odpoczynku i relaksu. Dlaczego nie wykorzystać go na przeczytanie ciekawej książki? W czasie podróży, ciepłego wieczoru czy pochmurnego dnia warto sięgnąć po książkę i wyruszyć w literacką podróż…

Biblioteka zaprasza do wypożyczania książek na wakacje!
Czytając, zwiedzaj świat!

Marlena A. Stróżyńska