Dom - miejsce schronienia i bezpieczeństwa, symbol rodziny, spokoju, stabilizacji, kosmicznego ładu…Ten właśnie ład został zachwiany przez pożar. W jednej chwili ogień zabrał wszystko.
Pomóżmy, aby doświadczona przez los rodzina znowu mogła przekroczyć próg swojego domu, wrócić do ukochanego miejsca.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na darmowe zajęcia dla młodzieży szkolnej z przywództwa, zarządzania i przedsiębiorczości prowadzone przez wykładowców akademickich.

Czytaj więcej...

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale.
Zdjęcie dzieci z grupy 0aW w przebraniach na baliku karnawałowym

Czytaj więcej...

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

W piątek, 12 lutego 2021r. obchodziliśmy w przedszkolu „walentynki". Tego dnia i dzieci, i wychowawczynie ubrały się na czerwono. Udekorowano również sale czerwonymi serduszkami, kartkami walentynkowymi oraz zapoznano się z tradycją święta i patronem „Dnia Zakochanych”.

Przedszkolaki z grupy 0aP ubrane na czerwono świętują walentynkiPrzedszkolaki z grupy 0bP tworzą serduszkową wydzierankęWalentynkowe przedszkolaki zdjęcie grupy 0bP

Czytaj więcej...

8 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Uśmiechnięte wierszyki Tomka Nowaczyka” dla uczniów klas drugich.
Do etapu szkolnego zgłosiło się 6 drugoklasistów. Wszyscy pięknie recytowali wybrane teksty, których bohaterami były zwierzęta. Ostatecznie do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Maria Kopienka i Mateusz Wolsztyński z klasy 2a Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej.

Uczestnicy konkursu recytatorskiego z dyplomami

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

Bożena Okupniczak

Zadbaj o siebie podczas korzystania z elektroniki - higiena cyfrowa.

Plakat Dzień Bazpiecznego InternetuLudzki mózg "lubi" obrazy oraz nowości. Każdy z nas jest wyposażony w swego rodzaju "instynkt" poszukiwania informacji, za którym stoi związek chemiczny – dopamina, dzięki któremu odczuwamy przyjemność, satysfakcję, euforię oraz motywację do działania. Dlatego tak łatwo stracić poczucie czasu, przeglądając strony internetowe lub przechodząc kolejne poziomy gry. Dzieje się tak, ponieważ odczuwamy wtedy przyjemność. Internet daje możliwość nawiązywania i podtrzymywania relacji z ludźmi - to kolejna sytuacja, w której dopamina "zalewa" nam organizm. Niestety, związek ten odpowiada też za uzależnienia. Warto wiedzieć, że większość stron, portali, komunikatorów i gier ma za zadanie przyciagać nas do korzystania z Internetu. Aby sprawdzić, na czym to polega, można obejrzeć film pt.: “Social dilemma”.

Czytaj więcej...

W dniach od 25.01. do 01.02.2021 uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w szkolnych obchodach rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Podczas lekcji historii dzieci zapoznały się z przyczynami, przebiegiem i skutkami powstania; pani Ilona Konieczna zaproponowała wirtualny spacer po muzeum Powstania Wielkopolskiego i udział w grze - zwiedzamy muzeum. W ramach akcji Samorządu Województwa Wielkopolskiego #MALIPOWSTAŃCY na 102 uczniowie wykonali czapkę – wielkopolską rogatywkę, którą nosili powstańcy.

Pomnik upamiętniający 70. rocznicę wymarszu Śmigielskiej Kompanii Powstańczej do walk o wyzwolenie Wielkopolski. Zdjęcie wykonała Katarzyna Tomaszyk z kl. 4b Prace wyróżnione w konkursie plastycznym Flaga Powstania Wielkopolskiego Zdjęcie przedstawiające miejsce pamięci ku czci bohaterów poległych za wolność Ojczyzny w Kościanie wykonane przez Wiktorię Galus z kl. 8a

Czytaj więcej...

Zapraszamy młodzież w wieku 11-18 lat z Gminy Śmigiel do udziału w projekcie "Myśl globalnie - działaj lokalnie".

Czytaj więcej...