Na początku października rozpoczęła się kampania wyborcza kandydatów chcących zostać Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Uczniowie przygotowali plakaty wyborcze przedstawiające ciekawe pomysły, jakie chcieliby zrealizować w szkole.

kandydaci do samorządu uczniowskiegoprzewodnicząca Daria Skotarczakkomisja wyborcza 

Czytaj więcej...

List Burmistrz Śmigla Pani Małgorzaty Adamczak z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

PRZECZYTAJ LIST

W minionym tygodniu w naszej szkole obchodzony był Tydzień Zawodowców.
W ramach podsumowania tego tygodnia najmłodsi z grupy przedszkolnej i dzieci z klasy 3 miały możliwość poznania bliżej zawodu pszczelarza.

Prezentacja poddymiarkiPrezentacja ramki czyli węzy w której powstaje miódzaprezentowanie stroju pszczelarzaDegustacja miodu

Czytaj więcej...

10 października został uznany za Światowy Dzień Drzewa.
Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej nauczycielka plastyki zorganizowała konkurs pod hasłem DRZEWO - PRZYJACIEL ZWIERZĄT.

Czworo nagrodzonych finalistów z klas 1 3Wystawa ośmiu finałowych prac plastycznych. Drzewo przyjaciel zwierząt

Czytaj więcej...

W dniach 5-9. października 2020r. w naszej szkole obchodzono tydzień kariery. W tym czasie uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat wybranych zawodów.

klasa 1a w przebraniach przedstawicieli wybranych zawodówklasa 3a w przebraniach przedstawicieli wybranych zawodówklasa 4b w przebraniach przedstawicieli zawodów branży medycznejklasa 7a w przebraniach przedstawicieli zawodów rolniczych

Czytaj więcej...

7 października 2020 r. zorganizowano spotkanie kreatywne z uczennicami klasy VII: Natalią Zapłatą, Zosią Sadowską oraz Zosią Wawrzyniak. Jego celem była pomoc w wykonaniu kartek okolicznościowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla emerytowanych nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

Natalia Zapłata wycina z pomocą p. Joanny Proprawiak elementy z papieru  Trzy uczennice z klasy VIIb wycinają elementy z papieru  sześć gotowych kartek z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Czytaj więcej...

Codziennie wyrzuca się plastikowe butelki, często razem z nakrętkami. A one mogą pomóc!
Już w sierpniu i z początkiem roku szkolnego ruszyliśmy z kolejną zbiórką nakrętek. Tym razem zbieramy je dla nieuleczalnie chorego Pana Łukasza, aby wspomóc go w nieustannej rehabilitacji. Codziennie można przynosić nakrętki i wrzucać je do kartonów, które wystawione są w holu w budynku A i na dolnym korytarzu w budynku B.
Włączmy się licznie do tej akcji i utwórzmy „krąg plastikowych serc”. „Odkręć się” na pomoc drugiemu, nie wyrzucaj nakrętek – zbieraj je!

 Kamila Czamańska
Magdalena Jąder-Cwojdzińska

30 września to Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy, ci mali i duzi mają swoje święto.

Chłopcy z upominkamiDzień Chłopca wręczenie upominków

Czytaj więcej...

25 września 2020 roku odbył się Dzień Języków Obcych. W tym dniu naszą szkołę odwiedziły słynne postacie związane z kulturą francuską, w które wcielili się nasi uczniowie: muszkieterki toczyły pojedynki, król Ludwik XIV z małżonką pozdrawiał poddanych, dzwonnik z Notre-Dame przechadzał się korytarzami, Coco Chanel pozowała do zdjęć, bracia Lumière kręcili swój nowy film, Michel Moran szykował nową potrawę, a Asterix bronił Galii przed inwazją Rzymian.

Uczniowie przebrani za postacie związane z Francją muszkieterski dzwonnik z Notre Dame Coco Chanel Michael Marcus król Ludwik XIV z małżonką i bracia Lumière Gazetki i Wieże Eiffla wykonane przez uczniów Modele Wieży Eiffla przygotowane przez uczniów 

Czytaj więcej...

Jak co roku w trzeci weekend września Sprzątamy Świat. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest: „Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję”.

Uczniowie klas czwartych sprzątają najbliższe otoczenieUczniowie klas szóstych sprzątają najbliższe otoczenie

Czytaj więcej...