Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

 

Wzorem lat ubiegłych Szkoła Filialna w Wonieściu wzięła udział w XVIII edycji akcji "GÓRA GROSZA".
Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I i III zbierali różne monety (od 1gr do 1 zł). W sumie zgromadziliśmy 6281 monet o wartości 166,62 złotych. Pieniądze zostały wysłane na konto Towarzystwa Nasz Dom. Będą one wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Opiekun akcji
Wanda Olejnik

 

W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego uczniowie ze szkoły w Wonieściu przedstawili w miejscowym kościele jasełka.

j1j3j4

Czytaj więcej...

Na początku stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych bawiły się na balu karnawałowym. Były wróżki, księżniczki, motylki, piraci, diablice, kotki, króliki, policjanci, strażacy, doktor, a nawet wojownicy z gwiezdnych wojen. Pieczę nad małymi przebierańcami sprawował wesoły klaun i nieustraszony szeryf...

b21bb4

Czytaj więcej...

Kartka BN 2017 1

„Pójdźmy wszyscy do stajenki...”

Okres świąt Bożego Narodzenia to niezwykły czas pełen radości, ale również refleksji, wspomnień i wzruszeń. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe, odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie.

IMG 9846IMG 9848IMG 9851w1

Czytaj więcej...

W dniu 18 grudnia 2017r. w Starej Przysiece Drugiej odbyło się spotkanie uczniów z klas 7a i 7b Szkoły Podstawowej oraz młodzież z klas gimnazjalnych z przedstawicielem posterunku policji w Śmiglu młodszym aspirantem Jarosławem Lemańskim.

2aIMG 2460aIMG 2456aIMG 2464a

Krótkim komentarzem poprzedzone zostało wręczenie im komiksu „Mocarz” oraz zapoznanie z ideą akcji „Stop dopalaczom”, która prowadzona była pod patronatem gmin powiatu kościańskiego, „Głosu Wielkopolskiego”
i kościańskich „ Faktów”.

Maria Ratajczak

 

W piątek 15 grudnia w ramach projektu ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” klasa 7b razem z wychowawcą, panią Agnieszką Wujczak – Kunc, przygotowała dla najmłodszych uczniów naszej szkoły inscenizację wierszy z serii ,,Zoo” Jana Brzechwy.

1236

Czytaj więcej...

 Wolontariusze działający w naszej szkole zakończyli akcję zbiórki żywności i środków czystości. 

BN

Czytaj więcej...

Na pewno niektórzy z naszej szkoły zastanawiają się, skąd wziął się ten piękny, długi łańcuch zdobiący szkolny korytarz. Otóż pewnego zimowego popołudnia, a dokładnie 14 grudnia, w naszej szkole spotkali się uczniowie ze swoimi mamami, babciami i młodszym rodzeństwem, aby wspólnie spędzić czas podczas „Przedświątecznego bajania”. Organizatorami były: Strefa Spędzania Czasu Wolnego oraz Biblioteka Szkolna.

1268

Czytaj więcej...

14 grudnia uczniowie szkoły podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”, które miało miejsce w Kościańskim Ośrodku Kultury. W kategorii klasy I-III nagrodzone zostały dwie uczennice. Lena Sikora z kl. 1a w Starej Przysiece Drugiej otrzymała wyróżnienie, a Amelia Kubiak z filii w Wonieściu zajęła III miejsce. Gratulujemy!

1423

Marlena Anna Stróżyńska