Zadbaj o siebie podczas korzystania z elektroniki - higiena cyfrowa.

Plakat Dzień Bazpiecznego InternetuLudzki mózg "lubi" obrazy oraz nowości. Każdy z nas jest wyposażony w swego rodzaju "instynkt" poszukiwania informacji, za którym stoi związek chemiczny – dopamina, dzięki któremu odczuwamy przyjemność, satysfakcję, euforię oraz motywację do działania. Dlatego tak łatwo stracić poczucie czasu, przeglądając strony internetowe lub przechodząc kolejne poziomy gry. Dzieje się tak, ponieważ odczuwamy wtedy przyjemność. Internet daje możliwość nawiązywania i podtrzymywania relacji z ludźmi - to kolejna sytuacja, w której dopamina "zalewa" nam organizm. Niestety, związek ten odpowiada też za uzależnienia. Warto wiedzieć, że większość stron, portali, komunikatorów i gier ma za zadanie przyciagać nas do korzystania z Internetu. Aby sprawdzić, na czym to polega, można obejrzeć film pt.: “Social dilemma”.

Czytaj więcej...

W dniach od 25.01. do 01.02.2021 uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w szkolnych obchodach rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Podczas lekcji historii dzieci zapoznały się z przyczynami, przebiegiem i skutkami powstania; pani Ilona Konieczna zaproponowała wirtualny spacer po muzeum Powstania Wielkopolskiego i udział w grze - zwiedzamy muzeum. W ramach akcji Samorządu Województwa Wielkopolskiego #MALIPOWSTAŃCY na 102 uczniowie wykonali czapkę – wielkopolską rogatywkę, którą nosili powstańcy.

Pomnik upamiętniający 70. rocznicę wymarszu Śmigielskiej Kompanii Powstańczej do walk o wyzwolenie Wielkopolski. Zdjęcie wykonała Katarzyna Tomaszyk z kl. 4b Prace wyróżnione w konkursie plastycznym Flaga Powstania Wielkopolskiego Zdjęcie przedstawiające miejsce pamięci ku czci bohaterów poległych za wolność Ojczyzny w Kościanie wykonane przez Wiktorię Galus z kl. 8a

Czytaj więcej...

Zapraszamy młodzież w wieku 11-18 lat z Gminy Śmigiel do udziału w projekcie "Myśl globalnie - działaj lokalnie".

Czytaj więcej...

14 lutego obchodzimy święto zakochanych :) W tym roku wypada ono w niedzielę, w związku z tym szkolne świętowanie przełożyliśmy na 15 lutego - poniedziałek. Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się w zaproponowane akcje.

Czytaj więcej...

szczepimy się logoPokonanie pandemii koronawirusa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Istotnym narzędziem w tej walce są dobrowolne i bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19. Kampania informacyjna #SzczepimySię ma uświadamiać, informować i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat szczepionki.

Czytaj więcej...

Zima w tym roku skąpi nam śniegu i dlatego okazji do zabaw na białym puchu jest niewiele. Przedszkolaki z oddziału 0a ze Starej Przysieki Drugiej wykorzystują zatem każdą z nich.

Dzieci lepią bałwana Grupa 0aP ze swoimi bałwankami Dzieci lepią bałwana

Czytaj więcej...

Podczas uroczystego pasowania na czytelnika pierwszoklasiści wzięli udział w trzecim etapie kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Uczniowie klas pierwszych ze Starej Przysieki Drugiej oraz Wonieścia zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Informacja o terminach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2021/2022

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiły się terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 22 lutego 2021 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2021/2022.

Czytaj więcej...