W dniach 12, 17, 19, 27 i 31 maja w czasie każdej przerwy w holu przy sali gimnastycznej będą czekać na Was wolontariusze z puszką. Przeprowadzą oni akcję pod hasłem „Złotówkę masz i Zuzi dasz”.

Czytaj więcej...

4 maja uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w szkolnym etapie Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,O Złote Pióro Mistrza Ortografii”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością podstawowych zasad ortograficznych oraz praktycznym ich stosowaniem.

Uczestnicy konkursu ortograficznego

Czytaj więcej...

Majowe święto dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja 1791 r., która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą i wprowadzała zmiany zgodne z ideami oświecenia.

Uczniowie podczas apelu upamiętniającegoKonstytucję 3 MajaUczniowie podczas tańca z flagami

Czytaj więcej...

,,W świecie ekologii’’ to temat projektu, który zrealizowany został w oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej oraz w Wonieściu.

0aW Dbamy o wodę0aw Wiemy co nam daje las 2Hania Stasiu Maciej i Marysia podczas wykonywania pracy plastycznejChłopcy wykonują zadania o ekologii 

Czytaj więcej...

„Krajobrazy świata” - pod takim hasłem 27 kwietnia 2022 roku odbył się czwarty Powiatowy Konkurs Przyrodniczy, w którym uczniowie szkół podstawowych powiatu kościańskiego mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą.

Laureaci konkursu przyrodniczego w towarzystwie organizatorówUczestnicy konkursu przyrodniczego

Czytaj więcej...

Szkolny Klub Wolontariusza zachęca do przyłączenia się do kolejnej akcji.
Tym razem chcemy umilić czas małym i dużym pacjentom ze szpitala w Lesznie. Wiemy, że choroba nie wybiera, a czas spędzony w szpitalu często się dłuży. Najlepiej wypełnić go lekturą ciekawej książki. Na pewno znajdziecie w domu takie egzemplarze, które już kilkakrotnie zostały przeczytane. Dajmy im drugie życie!

Czytaj więcej...

23 kwietnia 60 uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunami, stawiło się na starcie rajdu; przywitał nas organizator - pan Tadeusz Krzyżanowski.

Uczestnicy rajdu pozują do zdjęcia Uczestnicy rajdu podczas odpoczynku przy klasztorze

Czytaj więcej...

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi pod hasłem przewodnim „Zainwestuj w naszą planetę”.

Najmłodsi z grupy 0b ze swoim ekologicznym plakatemPlastyczne podsumowanie pracy klasy 2aP z okazji Dnia ZiemiNapis Zainwestuj w naszą planetę wykonany przez uczniów277591479_705684964195850_6220392292728380874_n-2.jpg 

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 4 maja 2022 r. rozpoczyna się postępowanie uzupełniające do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2022/2023.

Czytaj więcej...

W kwietniu uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w szkolnym etapie Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Z klas drugich do etapu szkolnego zakwalifikowało się 6 osób, natomiast w gminnym finale udział wezmą: Marcel Konieczny – kl.2W, Patrycja Frąckowiak i Dorota Wolff – kl.2aP.

uczestnicy konkursu ortograficznego – klasa 3uczestnicy konkursu ortograficznego – klasa 2

Czytaj więcej...