25 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego Klas 2 i 3 „Mistrz Ortografii”, w którym udział wzięli uczniowie pięciu szkół z gminy Śmigiel: z Czacza, Starego Bojanowa, Śmigla, Bronikowa i Starej Przysieki Drugiej.

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS 2 i 3 "MISTRZ ORTOGRAFII"

Czytaj więcej...

24 kwietnia 2023 roku w szkole w Starej Przysiece Drugiej oraz w Wonieściu po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. W tym roku wybraliśmy się w podróż do Anglii.

 Przebrani uczniowie przy gazetce Dnia Języka AngielskiegoUczeń z klasy 5a w przebraniu królaUczniowie kl. 2a w przebraniach związanych z Anglią

Czytaj więcej...

W związku z przypadającą 80. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie naszej szkoły włączyli się w przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie ogólnopolską akcję - Akcja Żonkile.

Informacje o Powstaniu w Getcie Warszawskim

Czytaj więcej...

19 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia. Mimo że pogoda pokrzyżowała nam plany, udało się zrealizować działania korzystne dla ducha i ciała.

Wykonanie sałatki owocowej w wykonaniu klasy 8aGra Asertywnośc klasy 5aRecepta na zdrowie klasy 6bSportowe kóko i krzyżyk klas 8a i 8b

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że na ręce Dyrektor Szkoły Małgorzaty Pawłowskiej-Górnej zostały złożone podziękowania od Pana Alfreda Splistesera dla pracowników szkoły, nauczycieli i uczniów za współpracę i działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Treść podziękowań

17 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach Sportowych „Gry i zabawy klas 1-3”.

Uczniowie klasy 1 podczas wykonywania konkurencjiSrebrni medaliści z klasy 1Uczniowie klasy 2 nagrodzeni brązowymi medalami

Czytaj więcej...

Tradycyjnie w kwietniu odbywają się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Ortograficznego klas 2 i 3 „Mistrz Ortografii” i Gminnego Konkursu Matematycznego klas 2 i 3 „Mistrz Matematyki”.

Czytaj więcej...

13 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Starej Przysieki Drugiej wybrały się na wycieczkę do lasu w Racocie.

Dzieci i pani leśnik podczas spaceru po szkółce leśnejPani leśnik pokazuje przedszkolakom paśnik i tłumaczy do czego służyDzieci podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku 

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 22 maja 2023 r. rozpoczyna się postępowanie uzupełniające do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2023/2024.

Czytaj więcej...

Rok 2023 ustanowiono Rokiem Mikołaja Kopernika. W związku z tym w szkole w Starej Przysiece Drugiej przeprowadzono dwa konkursy. Pierwszy to „Znamy wszystkie stolice świata”; drugi polegał na wykonaniu lapbooka tematycznego.

Laureaci konkursów w towarzystwie p.Danuty Kasztekan i dyrektor szkoły Małgorzaty Pawłowskiej Górnej na tle gazetki tematycznej o Mikołaju KopernikuWystawa prac uczniów lapbooki dotyczące życia i osiągnięć Mikołaja KopernikaGazetka tematyczna o Mikołaju Koperniku

Czytaj więcej...