13 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Alpakowe marzenie”, w którym można poznać i pogłaskać alpaki. To urocze, pochodzące z Ameryki Południowej, zwierzęta, które mają miękkie i puszyste futro, długie szyje i łagodne oczy. Są bardzo przyjazne i ciekawe ludzi; lubią jeść marchewki i jabłka.

 Piotr karmi alpakęUczniowie dekorują piernikiUczniowie podczas wykonywania pracy plastycznejUczniowie podczas wyklejania alpaki włóczką

Czytaj więcej...

13 grudnia w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Gabriela Jaraczewska z klasy 3 w WonieściuWyróżnieni uczniowie z klasy 2aP

Czytaj więcej...

W bieżącym roku nasza szkoła włączyła się w projekt "Wielkopolska Walka i Opór" realizowany przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych we współpracy z Kuratorem Oświaty w Poznaniu oraz Enea. Inicjatywa ta skierowała nasze myśli ku bohaterom, którzy w trudnych czasach okupacji stanęli w obronie wolności i godności narodowej.Celem projektu było przypomnienie odwagi oraz poświęcenia mieszkańców Wielkopolski, którzy stawili opór wobec bezwzględnej polityki okupantów.

Wystawa WIELKOPOLSKA TEROR I OPÓR w holu szkoły

Czytaj więcej...

W grudniu dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Starej Przysieki Drugiej oraz z Wonieścia udały się do fabryki bombek znajdującej się w Krzywiniu.

Dzieci z grupy 0a i 0b podczas zajęć w fabryce bombekNajmłodsi przedszkolacy podczas zdobienia bombek

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 3aP postanowili podzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Maja, Agata, Marcel i Bruno opowiedzieli nam o tym, jak spędzają czas i co najbardziej lubią robić w chwilach wolnych od nauki.

Marcel z klasy 3P prezentuje swoje zainteresowaniaUczniowie klasy 3aP prezentują swoje pasje 

Czytaj więcej...

W bibliotece szkolnej pojawiły się kolejne, wyczekiwane przez uczniów nowości.

Nowe książki w bibliotece szkolnej

Wiecej informacji w zakładce Biblioteka.

6 grudnia pierwszoklasiści otrzymali wyjątkowy mikołajkowy prezent – Wyprawkę Czytelniczą składającą się z książki „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak oraz przewodnika dla rodziców pierwszoklasisty „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, w którym mowa jest o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.

Uczniowie klasy 1a z Wyprawkami CzytelniczymiPierwszoklasiści z otrzymanymi Wyprawkami CzytelniczymiUczniowie klasy 1b z Wyprawkami Czytelniczymi

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Wolontariusze naszej szkoły już od ponad dwóch miesięcy wytrwale pracują, przygotowując się do Bożego Narodzenia.
Tworzyli kartki świąteczne oraz świeczki. Zaprosili całą społeczność szkolną do wykonania łańcucha, który następnie zawiesili na choince. Kolejny raz pokazali, jak wielki efekt może przynieść współpraca i zgodne dążenie do jednego celu.

Joanna Włodarczak

W dniach 4 – 6 grudnia uczniowie klas 7 wzięli udział w zajęciach w ramach “Zielonej Szkoły” w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w miejscowości Chalin – tym razem pogrążonej w pięknej, zimowej scenerii.

Uczniowie słuchają opowieści na temat ochrony zwierzątUczniowie podczas spaceru po ścieżce dydaktycznejPamiątkowe zdjęcie uczestników Zielonej SzkołyUczniowie podczas przejażdżki drezyną

Czytaj więcej...

W grudniu uczniowie klas 1-3 ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej wraz z opiekunami wybrali się na warsztaty świąteczne do Boszkowa. Program obfitował w wiele atrakcji.

Chłopcy z kl.asy 1b dekorują piernikiDzieci witają Świętego MikołajaUczniowie podczas wspólnych zabawDziewczęta przygotowują pierniki 

Czytaj więcej...