Najmłodszej grupie przedszkolaków miniony tydzień upłynął pod znakiem warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, wykonywały prace plastyczne z nimi związane, śpiewały owocowe piosenki, bawiły się w „Pomidora”, 
a nawet uczyły się wierszyków.

1 2

Czytaj więcej...

10 października rusza V edycja Szkolnej Ligi Historycznej, konkursu skierowanego do uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum. W tym roku szkolnym tematyka konkursu będzie związana z przypadającą
w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pytania konkursowe oraz regulamin konkursu znajdują się na gazetce ściennej w sali nr 3 oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Zajęcia pozalekcyjne”.

Zapraszam do odkrywania historii.

Lidia Jankowska

29 września 2017r. świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który tradycyjnie obchodzony jest w ostatni piątek września.

1DTM 2DTM 3DTM

Czytaj więcej...

Inicjatorem akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, z którą od kilku lat współpracujemy
i czynnie włączamy się w różne akcje pod ich patronatem.

Wolontariusze od połowy września zbierali szczoteczki i pasty do mycia zębów, które trafią do Fundacji
w Poznaniu, a następnie bezpośrednio do dzieci w Afryce.

1KPS 4KPS 5KPS

Czytaj więcej...

30 września 2017 r. w ramach XII Śmigielskiej Jesieni Turystycznej przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się rajd rowerowy do Bronikowa.

R1R2

 

Czytaj więcej...

W piątek 29 września grupa młodszych i starszych przedszkolaków udała się do pobliskiego parku w poszukiwaniu oznak jesieni.

J1 J2

Czytaj więcej...

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.


Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

26 września 2017 r. kolejny raz odbył się Dzień Języków Obcych. W tym roku szkolnym odbyliśmy fascynującą podróż po Grecji.

DJO08DJO05ADJO01

Czytaj więcej...

Sprzątanie świata – Polska 2017

Tradycyjnie już nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Ma ona na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci.

Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Przedszkolaki i uczniowie klas 1 i 3 obejrzeli film edukacyjny pt. „Bajka edukacyjna – proekologiczna”. W klasach zostały też przeprowadzone rozmowy dotyczące segregowania odpadów oraz recyklingu. Dzieci poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Na zajęciach świetlicowych przygotowano gazetkę tematyczną promującą hasła proekologiczne. Przedszkolaki z wychowawczynią wykonały plakat zachęcający do segregowania śmieci i zbiorki surowców wtórnych. Akcja była dobrą okazją do inicjowania działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Do działań włączono również rodziców. Rozpoczęto bowiem w szkole wielką zbiórkę makulatury, baterii oraz nakrętek plastikowych, które zostaną przekazane do ponownego przetworzenia.

sprzatanie1 sprzatanie2 

Wanda Olejnik

 

Ogłoszenie!

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” już po raz trzeci organizuje Akcję „Kup Pan szczotkę!”. Więcej szczegółów o akcji można przeczytać na stronie Fundacji

http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/221-kup-pan-szczotke.

Wolontariusze działający w naszej szkole proponują, aby dołączyć do akcji i pomóc dzieciom w Afryce uzyskać piękny uśmiech.

Do końca miesiąca można będzie przynosić szczoteczki i pasty do zębów (tylko NOWE!). Należy je zostawiać w holu szkoły. W październiku zebrane produkty zostaną policzone, spakowane do kartonu i wysłane do poznańskiej fundacji.

Fundacja Redemptoris Missio bardzo cieszy się, że dzieci i młodzież są chętni do współpracy.

Izabela Włodarczak