W sobotę 7 września grupa 12 uczennic - pod opieką pań: D. Kowalczyk, K. Główczak i M. Gąsiorowskiej - aktywnie spędziła swój wolny czas, uczestnicząc w XXXVI Rajdzie Kolarskim im. Dezyderego Chłapowskiego z metą w Turwi.
          Piękna pogoda zachęcała do ruchu na świeżym powietrzu - wszystkie dziewczyny bez problemów pokonały trasę prawie 40 kilometrów.
          Po drodze zwiedziliśmy ruiny kościoła św. Marcina w Gryżynie, a w Turwi mieliśmy możliwość podziwiania wnętrza pałacu należącego niegdyś do generała Chłapowskiego. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawostek dotyczących życia dawnego właściciela zabytku.
          Na mecie rajdu czekała na nas tradycyjna grochówka. Każdy uczestnik otrzymał również znaczek rajdowy oraz mógł wziąć udział w przygotowanych konkursach rekreacyjno – sportowych.

 

1.200001 1.200002 1.200003 

1.200004    1.200005

Maria Gąsiorowska

 

 

      2 września br. w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2013/2014.
    Dyrektor Paweł Szymkowiak powitał wszystkich przybyłych na to wydarzenie, życząc jednocześnie wielu sukcesów w nadchodzącym czasie. Głos zabrali również: pan Alfred Splisteser reprezentujący Burmistrza Śmigla, ks. Proboszcz Andrzej Sotek oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Przygodzka. 
     Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej zaprezentowali program artystyczny, którym, choć z żalem, oficjalnie pożegnano wakacje.
Obraz 010
M.A. Stróżyńska
M.M. Stróżyńska
 

 

Rozpoczęcie roku szk 13-14 20000

Wakacje

          23 czerwca to dzień szczególny. Obchodzimy wtedy Dzień Ojca. W tym roku także dla naszych uczniów i ich rodziców był to wyjątkowy dzień. Zorganizowaliśmy festyn, który tradycyjnie w naszej szkole odbywa się co dwa lata. Witając wszystkich przybyłych, Pan Dyrektor przypomniał o minionym Dniu Mamy i Dniu Dziecka nawiązując do hasła tegorocznego festynu „Mama, Tata i Dziecko".

DSCF9201

Czytaj więcej...

          Uczniowie ze Szkoły Filialnej w Wonieściu odpowiedzieli na apel Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio" w Poznaniu, która od kilkunastu już lat wspiera misyjne przychodnie i szpitale.
          Dzieci bardzo chętnie przyłączyły się do akcji przynosząc bandaże, gazy opatrunkowe, plastry strzykawki, igły oraz okulary. Duża paczka została wysłana na adres Fundacji. Podarowane opatrunki wolontariusze przepakują do paczek, paczki obszyją płótnem i wyślą do misyjnych szpitali. Po kilku miesiącach podróży drogą morską dary będą służyć najbiedniejszym pacjentom misyjnych szpitali.
          Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.

SAM 2564 

Zofia Adamczak

          15 czerwca na boisku „Orlik" w Śmiglu zorganizowany został już IX Gminny Dzień Dziecka, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Wszystkie konkurencje były przeprowadzone i oceniane osobno dla szkół podstawowych i gimnazjów.

1.200017

Czytaj więcej...

Wykazy podręczników na rok szkolny 2013/2014 dostępne pod zakładką - Zestawy podręczników.

Plakat1

W środę 12 czerwca 2013 roku rozegrany został w Bronikowie tradycyjny gminny turniej dwóch ogni usportowionych klas IV i młodszych, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Wszyscy wykazali się sportową postawą. Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze i zajęły I miejsce. Chłopcy uplasowali się natomiast na II miejscu. Wszyscy byli dumni i szczęśliwi ze zdobytych medali.

1.200003 1.200004 1.200005

1.200006 1.200007

Maria Gąsiorowska