Uczniowie szkoły filialnej w Wonieściu uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata". Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów. Myśl przewodnia akcji to: „Turysto - szanuj środowisko".

 DSC 0099 DSC 0115 

Czytaj więcej...

       1 października ruszyła II edycja Szkolnej Ligi Historycznej. W tym roku uczniowie klas 4-6 SP będą mieli możliwość poszukiwania i odkrywania historii starożytnej Grecji, Rzymu, natomiast młodzież klas 1-3 gimnazjum zgłębi tajemnice II wojny światowej. Pytania konkursowe oraz regulamin konkursu znajdują się na gazetce ściennej w sali nr 3; o szczegóły można też pytać nauczyciela historii.
          Zapraszam do wspólnego odkrywania historii. Na zwycięzców i uczestników akcji czekają upominki. 

Lidia Jankowska

          Na początku każdego roku szkolnego najmłodsi uczniowie odwiedzają las w Racocie. Podobnie było też tej jesieni.

DSC 4153 DSC 4146 copy DSC 4118 DSC 4114

Czytaj więcej...

          W bibliotece szkolnej pojawiły się nowe książki dla dzieci i młodzieży zakupione z funduszy Rady Rodziców. Są już gotowe do wypożyczania!


Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

          Wszystko, co dobre, szybko mija! Kiedy nadchodzi 1 września, uczniowie uświadamiają sobie, że skończyły się wakacje! 1 września uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny w naszej szkole.

P1200392 P1200391 P1200380 P1200378

Czytaj więcej...

Nowe plany zajęć i dowożenia w zakładce Plan lekcji.

        Dyrektor Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 9.00 w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu.

Plan dowożenia

          Dyrektor Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej informuje, że przyjmuje wnioski o pomoc finansową na zakup podręczników.
Zasady przyznawania pomocy znajdziecie Państwo w tym miejscu.
Termin składania wniosków – do 10 września 2014 r.
                                                                     (druk wniosku do pobrania)

Druki wniosków można pobrać również w sekretariacie szkoły.

        W piątkowy ranek 27 czerwca społeczność szkolna Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej zebrała się w sali gimnastycznej, aby świętować zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

M 068 M 078 M 082 M 180

Czytaj więcej...

          23 czerwca odbył się etap szkolny konkursu „ Ziemia Śmigielska w czasie II wojny światowej", który organizowany jest z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Do konkursu przystąpiło 7 uczniów klas 1 i 2 gimnazjum. Zwycięzcami zostali: Małgorzata Rzepka (I miejsce), Mikołaj Milarski – (II miejsce) i Jacek Wojtkowiak – (III miejsce). Uczniowie ci będą reprezentować szkołę na gminnym etapie konkursu, który odbędzie się we wrześniu.

M 109 M 111 M 112

Lidia Jankowska