Dnia 23 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS II I III O NAGRODĘ BURMISTRZA ŚMIGLA. Wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół podstawowych gminy Śmigiel.

gminny 011

Czytaj więcej...

          17 maja trzy uczennice: Oliwia Kopiejewska (IIa), Patrycja Maćkowiak (IIb) oraz Blanka Wawrzyniak (Ia) reprezentowały szkołę w powiatowym konkursie biologicznym „Z Botaniką Za Pan Brat". Konkurs odbywał się w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie. Największy sukces odniosła Oliwia Kopiejewska, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
         25 maja dwoje uczniów klasy VI: Miłosz Górny i Piotr Nowak reprezentowali szkołę w konkursie przyrodniczym „ W harmonii z przyrodą". Konkurs odbywał się w Zespole Szkół nr 7 w Lesznie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu zagadnień przyrodniczych, o Unii Europejskiej oraz umiejętnościami w zadaniach praktycznych. Gratulujemy!

S  BC71

Magdalena Szczepaniak - Krupa

          24 maja w naszej szkole odbył się Zdrowy Dzień Dziecka, będący podsumowaniem akcji „Maj miesiącem zdrowia”, realizowanej w ramach programu „Trzymaj formę”. Uczniowie 4-6 klas SP i G, w ramach akcji, wykonywali wiele zadań związanych z zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną.

DD 131

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o przetargu na dowożenie uczniów do szkoły w roku szkolnym 2013/2014 i dokumenty do pobrania-zakładka "Przetargi"

          W konkursie ogłoszonym przez Szkolny Klub Wolontariusza w Śmiglu w ramach projektu „Oddaj z kości garść miłości" , realizowanego w ramach programu „Młody Obywatel" z Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy, pod patronatem Urzędu Miasta Śmigla oraz we współpracy z Fundacją DKMS z Warszawy wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.
          Z dumą informujemy, że w zmaganiach na logo kampanii pierwsze miejsce przypadło Jonaszowi Sroczyńskiemu z kl. 4 natomiast w konkursie na logo klubu wolontariusza drugie miejsce wywalczył Mateusz Przygodzki z kl.6.
       Uroczystego wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów zwycięzcom dokonali: posłanka RP Małgorzata Adamczak, burmistrz Śmigla Wiktor Snela, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kasperski, członek zarządu powiatu kościańskiego Feliks Banasik. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Obraz 015 Obraz 022 Obraz 024

Izabela Włodarczak

Dzień Dziecka

          20 maja 2013 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej po raz pierwszy wypożyczali książki z biblioteki szkolnej.

pasowanie 028

Czytaj więcej...

         Akcja „Pomagamy czworonogom” zakończona. W poniedziałek 20 maja Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej przekazał zebraną karmę zwierzakom w przytulisku w Śmiglu. Organizatorzy i pomysłodawcy zbiórki poprosili o pomoc rodziców i dostarczyli zebraną karmę do schroniska. Dar przekazano pani Marlenie Nowak–Białej, która jest wolontariuszką i opiekuje się psiakami. Zarówno zwierzaki jak i ich opiekunka ucieszyli się z podarunku. 
          W akcji „Pomagamy czworonogom” wyróżnili się uczniowie klasy szóstej i członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej: Wiktoria Domagała i Mikołaj Milarski. Z pomocą państwa Przygodzkich zadanie zostało pomyślnie zrealizowane. Dziękujemy! 
 
 
karma 002 karma 005
 
Opiekun Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Maria Ratajczak
          17 maja 2013 roku na Orliku w Śmiglu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Dziewcząt szkół podstawowych, w których uczestniczyły nasze uczennice. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” i nasze dziewczyny rozegrały mecze z drużynami  z Czacza, Starego Bojanowa i Śmigla. Uległy tylko drużynie ze Śmigla i dzięki temu uplasowały się na II miejscu. Zawody przysporzyły wiele radości oraz obfitowały w różne zaskakujące sytuacje, jednak wszystkie były bardzo zacięte. 
1.200001 1.200002 1.200003 1.200004
1.200005 1.200006 1.200007
Maria Gąsiorowska

          15 maja 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej wzięli udział w internetowych potyczkach dla młodzieży z klas V i VI zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:
z klasy Vb – Natalia Szeszuła, Adam Rosiński i Jędrzej Żurek,
z klasy VI – Miłosz Górny, Mateusz Przygodzki i Paweł Stachowiak.
          Zadaniem drużyn było zaplanowanie 3-dniowej wycieczki na podstawie informacji wyszukanych w określonym czasie w Internecie. Przedstawiciele drużyn losowali zestawy pytań, do których wyszukiwali odpowiedzi. Ocenie podlegały czas i rzetelność informacji. Po wyszukaniu wiadomości przedstawiciel drużyny prezentował wyniki oraz podawał, z jakich stron internetowych korzystała drużyna, szukając informacji.
W internetowych potyczkach drużyny z naszej szkoły zajęły dwa pierwsze miejsca:
I miejsce - drużyna z klasy VI
II miejsce – drużyna z klasy Vb.
          Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy!

Zdjęcie0882 Zdjęcie 0891 Zdjęcie0888 Zdjęcie0919

Marlena Anna Stróżyńska