15 października 2012 r. w sali gimnastycznej odbyły się „otrzęsiny" klas I gimnazjum oraz pasowanie na uczniów pierwszaków ze szkoły podstawowej. Pomiędzy tymi imprezami w sali zgromadzili się wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice. Dyrektor Szkoły  złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców, która na ręce Dyrektora złożyła symboliczny bukiet kwiatów wraz z życzeniami dla całego grona pedagogicznego. W imieniu uczniów wystąpiła – przewodnicząca samorządu szkolnego gimnazjum, która także życzyła wszystkim pracownikom sukcesów w dalszej pracy.

Miłym akcentem spotkania były upominki od uczniów w formie małego kaktusika i słoneczka z wypisanymi życzeniami, które otrzymał każdy z nauczycieli i pracowników.  Podczas spotkania Dyrektor przedstawił także uczniów, którzy weszli  w skład nowych samorządów szkoły podstawowej i gimnazjum.

          4 października 2012r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Samorządowego Gimnazjum bawili się na zorganizowanej w sali gimnastycznej dyskotece. Organizatorami imprezy były klasy: Vb i VI. Do tańca przygrywał DJ Mateusz Ciorga - absolwent szkoły. Wszyscy świetnie się bawili, a w chwilach zmęczenia - jak zwykle - mogli odpocząć i posilić się w przygotowanej na korytarzu szkolnym kawiarence. Oferowane tam smakołyki cieszyły się wielkim powodzeniem. Dyskoteka udała się. Uczestnicy zadowoleni wracali do domów i z pewnością już czekają na następną dyskotekę.

 

 

Obraz 005 Obraz 014

 

Obraz 015 Obraz 016 Obraz 019 

 

 

 

Marlena Maria Stróżyńska

          W miniony piątek, 28 września 2012r. grupa uczniów klas 1-3 Samorządowego Gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej wyruszyła po raz drugi do Poznania na „Noc Naukowców”. Gimnazjaliści mogli zobaczyć jak fascynującymi dziedzinami nauki mogą być chemia, fizyka, biologia czy informatyka. Spotkanie ze światem nauki rozpoczęło się od Centrum Sieciowo- Komputerowego w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN, gdzie młodzież miała możliwość udziału w pokazach: „Szybko tak poznać dziedziczenia szlak”, „System automatycznego rozpoznawania mowy polskiej”, „Roślinne kultury komórkowe i tkankowe - narzędzia w rękach biotechnologa”. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie o Unii Europejskiej. Drugim punktem wyprawy była Politechnika Poznańska, gdzie młodzież miała możliwość udziału w pokazach „Chemia Open Air” oraz „Fizyka Aqua Show” – podczas tego ostatniego można było dowiedzieć się m.in. jak zbudować okręt podwodny, jak zrobić ciekłego jeża i odkryć piękno zaklęte w kropli wody. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały nauczycielki: p. Małgorzata Pawłowska- Górna, p. Magdalena Jąder, p. Magdalena Szczepaniak- Krupa oraz p. Lidia Jankowska. Mimo zmęczenia i późnego powrotu czekamy na kolejną „Noc Naukowców”.

 

 Sfff sfff 1 sfff 2   

 

  

Lidia Jankowska

          „Kocham, lubię, szanuję - nie śmiecę” to główne hasło tegorocznego Sprzątania Świata. W naszej szkole akcja ta odbyła się po lekcjach, w piątek 14.09.2012 r. Głównym celem naszej akcji było sprawdzenie stanu czystości naszych miejscowości oraz dostrzeganie znaczenia przyrody w życiu człowieka. Spotkaliśmy się na zajęciach terenowych w czterech miejscowościach: w Wonieściu, Jezierzycach, Starej Przysiece Drugiej oraz Przysiece Polskiej. Uczniowie mieli do wykonania następujące zadania: „W poszukiwaniu dzikich wysypisk śmieci” - opracowanie raportu na temat stanu czystości okolicy; przygotowanie plakatów przedstawiających, za co lubimy, za co kochamy przyrodę i jak możemy ją szanować. Przeprowadzono też indywidualny konkurs fotograficzny na temat „Kocham, lubię, szanuję - nie śmiecę”. W akcji wzięło udział wielu chętnych uczniów. Najliczniej dopisali uczniowie z okolic Wonieścia i Przysieki Polskiej. W piątkowe przedpołudnie uczniowie klas 0-III rozmawiali  o zagrożeniu, jakie niosą dzikie wysypiska śmieci, zastanawiali się nad własną rolą w ochronie zasobów przyrody,  następnie wykonali plakat i ułożyli hasło interpretujące myśl przewodnią tegorocznej akcji. Plakaty wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym. Mamy nadzieję, że tegoroczne hasło będzie aktualne przez cały rok.

 

Obraz 001 Obraz 252

 

Magdalena Szczepaniak-Krupa

Grażyna Szymkowiak 

          10 września 2012 roku grupa 30 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum stanęła na starcie XVIV Biegu Olimpijskiego w Racocie.  Jak zwykle nie było podziału na kategorie wiekowe, bo zwycięzcami byli wszyscy, którzy pokonali swoje słabości i dotarli do mety. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy dyplom i okolicznościowy folder. Jako szkoła, wylosowaliśmy ogromny puchar ufundowany przez marszałka Sejmu Ewę Kopacz. Więcej zdjęć w galerii: Bieg Olimpijski w Racocie.

 

DSCF0937 Zmieniony rozmiar DSCF0948 Zmieniony rozmiar DSCF0953 Zmieniony rozmiar

 

          W piątek 14.09.12 r. uczniowie klas 1a i 1b gimnazjum gościli w Regionalnym Muzeum im. dr Henryka Florkowskiego w Kościanie. Obejrzeli oni pięć różnych tematycznie ekspozycji, m.in. „Kościaniacy na frontach wojen światowych” oraz wystawę fotografii Adama Bujaka. Każdy znalazł  tam  coś, co go zaciekawiło, a pan przewodnik sprawił, że „muzealna” lekcja nie była nudna.

 

 

DSCF0868 Zmieniony rozmiar DSCF0871 Zmieniony rozmiar DSCF0872 Zmieniony rozmiar

więcej zdjęć w galerii: Z wizytą w Regionalnym Muzeum w Kościanie... 

 

Mariola Frąszczak

 

Uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2012/2013 w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej.

r3

Czytaj więcej...

 

Stara Przysieka Druga, dnia 27.08.2012 r.

 

 

OGŁOSZENIE

 

 

      Dyrektor Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września 2012 r. o godz. 900 w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu.

 

 

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Paweł Szymkowiak

 

 

rozklad

 

PLAN DOWOŻENIA

Kurs 1: uczniowie dojeżdżający z klas: 5a, 5b, 6 z kierunku Karmin oraz wszyscy uczniowie z klas 2b, 3 gimnazjum

Kurs 2: wszyscy uczniowie dojeżdżający z klas: 1, 4 szkoły podstawowej, 1b gimnazjum oraz uczniowie dowożeni do Szkoły Filialnej w Wonieściu.

Kurs 3: uczniowie dojeżdżający z klas: 5a, 5b, 6, 1aG i 2aG z kierunku Wonieść.

UWAGA! Dzieci z oddziału „0” i klas 2, 3 ze Starej Przysieki Pierwszej i Gniewowa odjadą do Szkoły Filialnej w Wonieściu kursem 3 ok. godz. 8.35.

 

Dnia 29 czerwca 2012 uczniowie Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej wzięli udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego, na której to podsumowano cały rok nauki, nagrodzono uczniów za osiągnięcia oraz ich rodziców za wspieranie pracy szkoły a także pożegnano absolwentów.

  

Obraz 003

 

Czytaj więcej...