Dnia 26 września obchodziliśmy w szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie mogli poszerzyć swoje wiadomości na temat Brazylii i języka portugalskiego.

1a2a6a5a

Nasi podopieczni rywalizowali w kilku konkurencjach, a mianowicie: podbijanie piłki, strój karnawałowy, gazetka tematyczna oraz konkurs wiedzy o Brazylii. Podczas przerw uczestniczki koła tanecznego zatańczyły sambę, zachęcając kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy.

4a3a7a

Do obchodów szkolnego święta przyłączyli się również najmłodsi uczniowie w Starej Przysiece Drugiej oraz w Wonieściu, którzy przygotowali ciekawe stroje karnawałowe, zaprezentowali się w barwach Brazylii oraz zebrali ciekawostki dotyczące tego kraju na wspólnej gazetce. Dużą atrakcją dla naszych podopiecznych było spotkanie z Brazylijczykiem. W szkole gościł Carlos Reis, który podczas prezentacji multimedialnej w języku angielskim przybliżył zebranym kulturę i historię swojego kraju. Po prezentacji uczniowie poznali kilka podstawowych zwrotów w języku portugalskim, a następnie mogli zadać gościowi przygotowane wcześniej pytania. W bibliotece szkolnej pani Marlena Anna Stróżyńska przedstawiła postać brazylijskiego pisarza Paulo Coelho, przygotowała wystawę książek obcojęzycznych dla dzieci i młodzieży oraz przeprowadziła konkurs „Jaki to tytuł” na podstawie jednej z książek P. Coelho znajdującej się w bibliotece.
Wspólne zmagania w poszczególnych konkurencjach wygrała klasa 5b. Nad przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali: Bernadeta Bartkowiak i Mariusz Wawrzeniecki.

Bernadeta Bartkowiak