W pierwszej połowie października uczniowie klas pierwszych w Starej Przysiece Drugiej i w filii w Wonieściu zostali pasowani na czytelników.

Zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, obejrzeli prezentację multimedialną oraz krótką bajeczkę o wypożyczaniu książek w bibliotece. Uczniowie z filii w Wonieściu posłuchali też opowieści „O dzieciach, które kochają książki”. Wszyscy obiecali, że będą dbać o książki i złożyli z tej okazji uroczyste przyrzeczenie. Następnie udali się do biblioteki, gdzie po raz pierwszy mogli sami wypożyczyć interesujące ich bajki, opowiadania, wierszyki... Na pamiątkę tego wydarzenia klasy otrzymały dyplomy i „Życzenia książki”, a każdy uczeń zakładkę.

Miłego czytania!

Marlena Anna Stróżyńska