20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 53 Kościańskiej Jesieni nad Obrą. Był to raj do Lubinia, którego celem było zachęcenie młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, poznanie piękna ziemi kościańskiej oraz uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości.

IMAG0328 2aIMAG0330 2aIMAG0332 2a

W sobotę o 8:20 zapisani uczniowie wstawili się na zbiórkę przed naszą szkołą, by wyruszyć na rajd. Autobusem pojechaliśmy do Krzywinia, skąd na metę musieliśmy dostać się pieszo. Wszyscy dzielnie maszerowali, w szczególności uczniowie klas pierwszych, dla których była to pierwsza taka wyprawa. Doskonale dali sobie radę. Po sześciokilometrowej trasie dotarliśmy do Lubinia, gdzie czekała na nas pyszna grochówka, konkursy: sportowe i krajoznawczy, w którym Joanna Licha zajęła I miejsce. Joasia musiała popisać się znajomością atrakcji krajoznawczych naszego powiatu oraz wiedzą o Powstaniu Wielkopolskim.

IMAG0335 2aIMAG0336 2a

Ogromne brawa należą się wszystkim uczestnikom rajdu za to, że postanowili sobotnie przedpołudnie spędzić AKTYWNIE.

Maria Gąsiorowska,
Donata Kowalczyk,
Magdalena Zapłata,
Marta Bosy