Już od kilku lat nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskiej akcji: „Śniadanie daje moc”. 7 listopada w szkołach w całej Polsce dzieci przygotowywały zdrowe śniadanie.

IMAG2319aIMAG2320aIMAG2324a

Jak wiadomo, śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Zdrowe śniadanie odpowiada za dobre samopoczucie i daje nam energię na cały dzień. Dodatkowo - w przypadku dzieci - odpowiada za funkcjonowanie podczas nauki.

1a2a3a

Uczniowie klas I, klas II oraz z oddziałów przedszkolnych w ramach tej akcji przygotowywali zdrowe śniadanko, które wspólnie zjedli. Dzieci zrobiły zdrowe kanapki, owocowe sałatki i szaszłyki pełne zdrowych witamin. Były warzywa, owoce, a nawet bogate w białko serki naturalne.

IMG 3476aIMG 3478a

Dzieci nauczyły się przy tym, że codziennie trzeba jeść śniadanie. A im ono zdrowsze, tym lepiej dla młodego organizmu, który rośnie i potrzebuje dużo witamin oraz energii niezbędnej do zabawy i nauki. Miejmy nadzieję, że nasze dzieci już zawsze będą jadły zdrowe śniadanko!

Kamila Czamańska