Przedszkolaków odwiedzili nietypowi goście. Zawitała do nich pani weterynarz ze swoim czarnym pieskiem.

PB220215aPB220227aPB220230a

Duża, czarna labradorka Korina zrobiła na dzieciach niesamowite wrażenie. Już na wejściu zyskała sobie sympatię wszystkich dzieci. Pani weterynarz opowiedziała i wyjaśniła, na czym polega praca weterynarza. Dzięki swojej psiej asystentce pokazała, jak leczy się zwierzęta. Zademonstrowała bandażowanie chorej łapki, zakładanie pooperacyjnego kaftana. Wytłumaczyła, jak pieskowi zmierzyć temperaturę, czy osłuchać serce. Objaśniała, jak dbać o zdrowie pupila. Dowiedzieliśmy się, że psu powinno się czyścić zęby za pomocą specjalnych szczoteczek. Korina była bardzo cierpliwa i posłuszna swojej pani. Pani Karolina zademonstrowała podstawowy sprzęt niezbędny podczas badań pieska czy kota - specjalne kagańce, które zakłada się psu podczas badań oraz plastikowy kołnierz, który chroni zwierzaka po urazie czy zabiegu. Były też przykładowe zdjęcia rentgenowskie zwierząt.

Na koniec każde dziecko mogło pogłaskać pieska i poczęstować go przysmakiem.
Ileż było przy tym radości. Korina też nie kryła swojego zadowolenia na widok tylu dzieci. Była to dla nas wszystkich ciekawa i pouczająca lekcja na temat zawodu, jakim jest zawód weterynarza.

Kamila Czamańska
Bożena Okupniczak