Najmłodsi z naszej szkoły realizowali projekt poświęcony zabawkom.

DSC00183aDSC00188aDSC00189a

Pierwszego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione zabawki. Każdy musiał opowiedzieć coś o swojej zabawce. Dzieci grupowały swoje zabawki ze względu na wielkość czy rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Kolejnego dnia odwiedziła nas babcia jednej z dziewczynek z naszej grupy – Dorotki. Pani Ela opowiedziała nam o zabawkach i zabawach ze swojego dzieciństwa. Maluchy słuchał jej z uwagą i zaciekawieniem. Na koniec podziękowały babci uściskiem.

W ramach zajęć dzieci zrobiły też zabawki z pudełek, kubeczków, nakrętek, a nawet papierowych rolek.

DSC00194aDSC00197a

Każdy przedszkolak z pomocą nauczyciela wykonał również ze skarpetki pacynkę, którą mógł zaprezentować podczas własnego teatrzyku.
W tym tygodniu dzieci mogły opowiadać o swoich ulubionych zabawkach i zabawach. Dowiedziały się, jakie były kiedyś zabawki. Miały możliwość własnoręcznie wykonać zabawkę. Wszyscy milusińscy już teraz wiedzą, że o zabawki trzeba dbać, a po skończonej zabawie należy je posprzątać!

Kamila Czamańska