Kolejny rok działań charytatywnych dobiega końca. Działo się dużo. Jednym z szeregu zadań, jakie postawili przed sobą Wolontariusze, był element ogólnopolskiego projektu pt. ”(...) każdy powinien zobaczyć dobroć w twojej twarzy, w oczach i w uśmiechu” – w myśl Matki Teresy z Kalkuty”.

3a4a5a

Prace miały na celu przygotowanie i przeprowadzenie działań charytatywnych/pomocowych polegających na spotkaniu z drugim, potrzebującym człowiekiem, zainspirowanych życiem i działalnością Matki Teresy z Kalkuty.

Powstały 3 grupy projektowe:
Julia Spławska, Zofia Szymańska, Barbara Kopienka, Marta Frąckowiak, Magdalena Olejnik - opiekun Katarzyna Główczak
Julia Ratajczyk, Maria Machała, Justyna Kielich, Julia Skotarczak - opiekun Izabela Włodarczak
Nikola Ciszewska, Natalia Maćkowiak, Agata Cichoszewska, Wiktoria Galus - opiekun Izabela Włodarczak

1a 6a2a

 

Działalność grup polegała na zajmowaniu się i opiece chorymi dziećmi oraz pomaganiu w nauce młodszym koleżankom. Wszystko odbywało się po zajęciach szkolnych. Wymagało to wiele cierpliwości, systematyczności i zwyczajnej empatii. Mimo wielu wyrzeczeń Wolontariuszki są bardzo zadowolone z podjętego wyzwania, które nazywają ciekawym i pouczającym doświadczeniem.

Izabela Włodarczak