Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany moment – początek wakacji. Zanim jednak uśmiechnięci uczniowie ze świadectwami rozeszli się do swoich domów, należało dopełnić formalności.

DSC09143a 2DSC09158b 2DSC09303aDSC09274b 2

DSC09163b 2DSC09202aDSC09175aDSC09185b 2

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Wszystkich powitał Dyrektor Szkoły pan Paweł Szymkowiak. Ważnym wydarzeniem dla grupy dzieci było odebranie świadectw z wyróżnieniem oraz dyplomu „Wzorowy uczeń”. Pani Małgorzata Adamczak Burmistrz Śmigla wręczyła nagrody najlepszym uczniom – dwudniowy wyjazd do Torunia i Malborka. Głos zabrała również pani Małgorzata Górna – Przewodnicząca Rady Rodziców, która życzyła wszystkim udanego wypoczynku. W następnej kolejności wyróżniono uczniów za działalność społeczną, wyniki sportowe oraz godne reprezentowanie szkoły w konkursach i zawodach sportowych. Doceniono również tych, którzy tworzyli oprawę muzyczną różnych uroczystości. Tradycją szkoły stały się upominki ufundowane przez gazetkę szkolną „Migawki spod ławki” i wyróżnienia dla uczniów „o silnym charakterze”.

DSC09194 Panorama

Dyrektor Szkoły złożył także podziękowania dla tych z rodziców, którzy szczególnie aktywnie włączali się w pracę na rzecz szkoły. Nie zabrakło pochwał dla uczniów, którzy, do zakończenia roku szkolnego, byli członkami pocztu sztandarowego i z racji ukończenia szkoły w uroczysty sposób przekazali swe obowiązki swym następcom. Ci natomiast złożyli ślubowanie i od tej chwili kontynuują zadania starszych kolegów.

DSC09191b 2DSC09249aDSC09257b 2DSC09261b

Bardzo istotnym momentem uroczystości było pożegnanie Dyrektora Szkoły. Słowa uznania za wieloletnią pracę wyrazili nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz Burmistrz Śmigla. Jednocześnie pani Małgorzata Adamczak powołał panią Małgorzatę Pawłowską - Górną na stanowisko dyrektora - od 1 września 2019r.

DSC09222b 2DSC09229b 2DSC09246a

Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny przygotowany przez uczennice kl. 6a oraz tegorocznych absolwentów. Zachwycili oni pokazem walca, tańca współczesnego oraz występem „Motylic”. Odegrali także krótkie satyryczne scenki.

DSC09288b 2DSC09270aDSC09280aDSC09296a

Ukoronowaniem uroczystości było wspólne odśpiewanie utworu „Mamma mia”. Po nim uczniowie udali się do klas, gdzie z rąk wychowawców odebrali świadectwa.
Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

Agnieszka Wujczak – Kunc
Joanna Banaszak
Marlena Maria Stróżyńska