W czwartek 5 grudnia upamiętniliśmy spoczywających na cmentarzu parafialnym w Wonieściu Powstańców Wielkopolskich związanych z naszą małą ojczyzną: Antoniego Ilmera, Antoniego Mruka i Wojciecha Żurka.

DSC09476aDSC09484aDSC09492aDSC09494a

DSC09507aDSC09517aDSC09525aDSC09528a

Uroczystość, w której udział wzięły rodziny powstańców, delegacje władz samorządu, szkół i organizacji z gminy Śmigiel oraz mieszkańcy, rozpoczęła się Mszą św. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerowali na cmentarz, gdzie uczniowie odczytali życiorysy powstańców, a na ich grobach złożono pamiątkowe tabliczki oraz kwiaty i znicze.
Upamiętnienie bohaterów Powstania Wielkopolskiego odbyło się przy współudziale Urzędu Miejskiego Śmigla, Rady Sołeckiej wsi Wonieść, Parafii pw. św. Wawrzyńca w Wonieściu oraz naszej szkoły.

Lidia Jankowska