I znowu kolejny rok za nami... Przyszedł czas Bożego Narodzenia, radosnego świętowania – kolędowania i składania sobie życzeń, ale również czas wystawiania Jasełek ukazujących wydarzenia z Betlejem.

DSC09592aDSC09594aDSC09633aDSC09595a

DSC09549aDSC09550aDSC09554a

W dniu 20 grudnia przedstawienie o narodzinach Jezusa oraz dekorację przygotowali pod opieką p. Marleny Marii Stóżyńskiej, p. Kingi Kwaczyńskiej, p. Michała Dolaty i p. Izabeli Włodarczak uczestnicy koła polonistycznego, muzycznego, uczniowie klasy pierwszej i drugiej, dzieci z oddziału przedszkolnego  oraz  wolontariusze.  Sympatyczną  niespodzianką dla  wszystkich  było  wykonananie  kolędy   przez   nauczycieli   języków   obcych: p. Bernadetę Bartkowiak, p. Magdalenę Schulz i p. Mariusza Wawrzenieckiego.

DSC09562aDSC09575aDSC09583a

Młodzi artyści przekonywali zgromadzonych, że Miłość może przyjść do każdego, cud jest możliwy, każdego z nas stać na to, aby być Człowiekiem nie tylko w czasie Świąt Bożego Narodzenia, ale także w zwykły dzień. Zgromadzonych zjednoczył wspólny śpiew kolęd.
Na koniec pani dyrektor Małgorzata Pawłowska-Górna oraz pani Małgorzata Górna przewodnicząca Rady Rodziców złożyły wszystkim życzenia.

Więcej zdjęć w Galerii

Izabela Włodarczak

Jasełka w Wonieściu

„W wigilijny wieczór, niech kolęda płynie” - tymi słowami 20 grudnia rozpoczęło się tradycyjne przedstawienie jasełkowe w szkole filialnej w Wonieściu.

W1aW4aW3aW2a

Z tej okazji wszyscy uczniowie klasy II oraz część dzieci z przedszkola z wielkim zaangażowaniem i zapałem opowiadały o Bożym Narodzeniu. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa oraz odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Scenki z życia nowonarodzonego Jezusa w ubogiej stajence, pasterzy, mędrców, dzieci i aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Świąteczna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po zakończonym przedstawieniu pani wicedyrektor Lidia Jankowska złożyła wszystkim życzenia, a do sali przybył św. Mikołaj. Oczekiwany przez wszystkich gość miał dla każdego upominek. Następnie wszyscy udali się do sal na wigilie klasowe.
Wspólne śpiewanie kolęd oraz życzenia, które zakończyły spotkanie, napełniły wszystkich świąteczną radością oraz sprawiły, że poczuliśmy atmosferę zbliżającego się czasu, czasu pokoju i miłości.

Zofia Adamczak