obrazek26 czerwca 2020 r. w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się spotkanie Burmistrz Śmigla pani Małgorzaty Adamczak z dyrektorami szkół, nauczycielami oraz uczniami. Pani Burmistrz podziękowała wszystkim za trud włożony w przekazywanie i zdobywanie wiedzy w trudnym czasie pandemii.

W czasie uroczystości wręczono nagrody uczniom, którzy wyróżniali się swą wzorową postawą w ciągu całego roku szkolnego. Natalia Zapłata (klasa 6b) otrzymała nagrodę za najwyższe wyniki w nauce w grupie uczniów klas 5 - 7, natomiast Roksana Krzyżyńska (klasa 8a) za najwyższe wyniki w nauce w grupie uczniów kończących szkołę. Julię Ratajczyk (klasa 7a) oraz Martynę Dłużyk (klasa 6a) wyróżniono za pełną zaangażowania pracę na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Nagrody w kategorii „Najlepszy sportowiec szkoły” otrzymały: Ewelina Halasz i Michalina Tic (obie z klasy 8a).
Ważnym punktem spotkania było przyznanie Nagrody Rady Miejskiej Śmigla wyróżnionym uczniom – wśród nich znalazła się Roksana Krzyżyńska.
Spotkanie było również okazją do podsumowania Gminnego Konkursu Ortograficznego. Uczennica naszej szkoły – Aleksandra Dłużak z klasy 5a zajęła w nim III miejsce.

Marlena Maria Stróżyńska