Jak co roku i tym razem 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dla większości uczniów dzień ten był jednak inny niż zazwyczaj, ponieważ z powodu nauczania zdalnego obchodzili go w domu.

Uczniowie z klas 1-3 świętowali ten dzień na różne sposoby. Na Teamsie, na zespołach „Biblioteka” udostępnione zostały prezentacje związane z tym dniem przedstawiające historię pluszowego misia, ciekawostki o niedźwiedziach, wiersze o misiach oraz książki, które znajdują się w naszej bibliotece, a których bohaterami są misie. Po zapoznaniu się z tymi wiadomościami uczniowie mogli przystąpić do konkursu online „Misiowe zagadki”. W Starej Przysiece Drugiej wzięło w nim udział 27 uczniów, a w Wonieściu 15. Uczestnicy konkursu, którzy rozwiązali bezbłędnie test, po powrocie do szkoły otrzymają nagrody.

Dzieci miały możliwość pokazania swoich ulubionych misiów, załączając zdjęcie na czacie bibliotecznego zespołu (wzięło w tym udział 31 uczniów ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej i 2 uczniów z filii w Wonieściu).

KL. 1KL. 2

KL. 3Akl. 3B i Wonieść kl. 13

Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursie „Misiowe zagadki” oraz wykonali zdjęcia z misiami otrzymali „Teamsowe pochwały”:)

W ciągu dnia uczniowie mogli zapoznać się z różnymi piosenkami, zabawami, tekstami itp. związanymi z misiami; były one dostępne na Teamsie oraz na „Wirtualnej gazetce biblioteki szkolnej”. Wychowawcy przez cały dzień nawiązywali do tego święta i pozwolili misiom brać udział w lekcjach:)

Ze zdjęć z misiami powstanie prezentacja na pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Marlena A. Stróżyńska