W ramach obchodzonego w naszej szkole Dnia Matematyki chętni uczniowie klas 4-8 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Matematyka w obiektywie”.

Celem konkursu było wykonanie zdjęcia zainspirowanego matematyką oraz nadanie mu odpowiedniego tytułu. Doskonałą wyobraźnią matematyczną wykazało się pięcioro uczniów: Dawid Fryder i Mikołaj Ostrowski z klasy 4a, Kacper Kurasiński i Szymon Sikora-Tulikowski z klasy 4b oraz Natalia Zapłata z klasy 7b.
Uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, a wykonane przez nich zdjęcia prezentujemy poniżej.

 Zdjęcie pod tytułem Odcinki równoległe i prostopadłe na płocie autorstwa Kacpra KurasińskiegoZdjęcie pod tytułem Cień trójkąta w prostokątach autorstwa Szymona Sikory TulikowskiegoZdjęcie pod tytułem Konfiguracja cegieł autor Dawid FryderZdjęcie pod tytułem Upływający czas autorstwa Nalii Zapłaty

Zdjęcie pod tytułem Proste prostopadłe i proste równoległe autor Mikołaj Ostrowski