"Z reguły mamy w sobie taką właściwość, że gromadzimy przedmioty. Dzięki podróżowaniu dowiadujemy się, że większość z nich nie jest nam tak naprawdę potrzebna."

~Arkady Fiedler

"Uczył mnie kochać rzeczy takie, obok których inni ludzie przechodzili obojętnie"

"Świat mnie wabił"

Poznaj naszego patrona

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy "Wody Polski"

„Wody Polski” - pod takim hasłem 26 kwietnia 2024 roku odbył się  VI Powiatowy Konkurs Przyrodniczy, w którym uczniowie szkół podstawowych Powiatu Kościańskiego mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą.

Spotkanie z entomologiem - Fascynująca Przygoda ze Światem Owadów

24 kwietnia 2024 roku uczniowie klas: 7a i 7b mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spotkaniu z entomologiem i profesorem biologii panem Stefanem Niesiołowskim.

Powiatowy Konkurs Geograficzny „Znamy wszystkie stolice świata”

24 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Starym Luboszu odbył się Powiatowy Konkurs Geograficzny „Znamy wszystkie stolice świata”.

26 kwietnia 2024

„Klub Pożeraczy Książek”

23 kwietnia świętowaliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie akcji „Klub Pożeraczy Książek” - jednego z zadań ogólnopolskiego programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.

30 kwietnia 2024

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.

„English? Deutsch? Żaden problem!”

19 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w konkursie językowym „English? Deutsch? Żaden problem!”.

Akcja „Żonkile” w naszej szkole

19 kwietnia minęła 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Gminny Konkurs Matematyczny

17 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się finał Czwartego Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych „Zostań mistrzem matematyki”.

Pies w roli głównej

W ramach projektu BLISKO 2023/2024 realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni na warsztaty dotyczące kształtowania właściwych postaw wobec zwierząt.

Rocznica Chrztu Polski

W związku z przypadającą w tym roku 1058. rocznicą chrztu Polski dla uczniów klas 4-7 została przygotowana mini gra szkolna, w której przedstawiciele klas rozwiązywali przygotowane zadania.

Więcej wpisów