Dobiegła końca zbiórka monet w ramach akcji „Góra Grosza”, której celem jest wsparcie dzieci i rodzin znajdujących się w potrzebie.

Tegoroczna zbiórka była utrudniona ze względu na naukę zdalną i sytuację epidemiologiczną. Przeszkody, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, nie uniemożliwiły jednak jej przeprowadzenia. Wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom, którzy włączyli się w zbiórkę i liczenie monet serdecznie dziękujemy.
Poniżej przedstawiamy podsumowanie akcji. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3b ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej, zbierając monety na łączną kwotę 135,48 zł. Na kolejnych miejscach uplasowały się klasy: 4b i 6a. Deklarowana kwota wynosiła 405,81 zł. Zebraliśmy około 40 kilogramów monet, z czego większość wagową stanowiły monety o nominale 1 gr (około 14 kg). Natomiast największą kwotę dały monety pięciogroszowe (około 126 zł). Cały uzbierany bilon został zapakowany do czterech kartonów i za pośrednictwem Poczty Polskiej dostarczony do organizatorów.

Klasa/oddział     Zebrana kwota
 Klasa 3bP   135,48 zł