Nasza szkoła już nie raz udowodniła, że jej społeczność potrafi okazać wielkie serce potrzebującym. Uczniowie często i licznie włączali się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Mamy nadzieję, że i tak będzie tym razem!

Przystępujemy do organizowanej przez władze gminy Śmigiel akcji charytatywnej. Ma ona na celu pozyskanie środków na leczenie chorej Kai; polega na zakupie „cegiełki” za dowolną kwotę. Odbywać się będzie na terenie szkoły w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu. Potrwa od 7.06.2021 r. do 22.06.2021 r.; kontynuowana będzie we wrześniu. Pieniądze można wrzucać do skarbonki (udostępnionej uczniom przez nauczycieli w godzinach lekcyjnych, później - w sekretariacie szkoły).

Plakat Zbiórka dla Kai Pomóż 3-letniej Kai i zakup cegiełkę. Zbiórka publiczna Nr 2021/1017/KS #KajaWalcz

Zachęcamy także uczniów i ich rodziny do charytatywnego BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO oraz MARSZU „NORDIC WALKING” - także dla małej Kai - które odbędą się 26.06.2021 r. (szczegóły u wychowawców i na plakatach). Tam również będzie można zakupić „cegiełkę”.

Plakat Bieg dla KaiŹródło: smigiel.nowinylokalne.pl

Kamila Czamańska
Klub Wolontariatu
Samorząd Uczniowski