Sześcioosobowa grupa uczniów (z klas: 7a, 7b, 8a, 8b) wyróżniających się działalnością społeczną oraz pracą w szkolnym wolontariacie wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd odbył się 18 października, a jego organizatorem było Biuro Poselskie Posła na Sejm RP z siedzibą w Lesznie.

Uczestnicy wycieczki stojący w holu Sejmu

Uczestnicy wydarzenia odwiedzili Pałac Kultury i Nauki. Z trzydziestego piętra budowli podziwiali panoramę stolicy. Jednak najważniejszy punkt wycieczki stanowiła wizyta w Sejmie, po którym oprowadzali nas: pracownik kancelarii sejmowej oraz poseł z Leszna. W sali obrad uczniowie zajęli znajdujące się na balkonie miejsca dla widzów, skąd roztaczał się widok na ławy poselskie, mównicę i stół marszałka. W holu Sejmu mogliśmy przyjrzeć się pracy reporterów stacji radiowych oraz telewizyjnych, którzy przeprowadzali wywiady z posłami i senatorami. Podziwialiśmy historyczne eksponaty znajdujące się w przeszklonych gablotach zawieszonych na ścianach; były to m.in. laski senatorskie z różnych epok oraz krzyż wykonany z kawałka drewna pochodzącego z 966 r.
Miłą niespodzianką było dla nas spotkanie i wspólne zdjęcie z panią wicemarszałek. Kolejną atrakcję tego dnia stanowił obiad w restauracji sejmowej, w której na co dzień jadają przedstawiciele rządu. Po posiłku udaliśmy się na dalsze zwiedzanie miasta. Widzieliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, Barbakan, Stare Miasto, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca. Podczas spaceru towarzyszyła nam piękna złota jesień.
Dzień spędzony w Warszawie był bardzo intensywny oraz pełen atrakcji i wrażeń. Serdecznie dziękujemy panu posłowi za zaproszenie do stolicy.

Mariola Frąszczak