Uczniowie szkoły filialnej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Wonieściu wzięli udział w zajęciach w ramach ogólnopolskiej kampanii: Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”.

Uczniowie klasy 1w z otrzymanymi prezentami

Celem było podnoszenie świadomości i zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne, wykonali mapy myśli, rozwiązywali quizy i grali w gry internetowe: puzzle, gry w znaki, memo. Dzięki przeprowadzonym lekcjom dzieci dowiedziały się, jakie znaki znajdują się przy przejazdach kolejowo-drogowych, potrafią rozpoznać sytuacje niebezpieczne i wiedzą, w jaki sposób należy na nie zareagować. Najmłodsi poznali również zawody związane z transportem kolejowym. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach wszyscy otrzymali kolorowanki i kredki.

R. Frąckowiak, M. Zapłata, W. Olejnik