2 grudnia pierwszoklasiści z naszej szkoły otrzymali niespodziankę – Wyprawkę Czytelniczą będącą zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody w świat liter i czytania. Z tej okazji pierwszoklasiści wysłuchali piosenki pt. „Mała Książka – Wielki Człowiek” promującej kampanię, a następnie każdy otrzymał zadedykowaną specjalnie dla niego książkę pt. „Pierwsze abecadło”, broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz „Kreatywny alfabet”.

Książka broszura i kreatywny alfabet będące Wyprawką Czytelniczą dla pierwszoklasistówjpgUczniowie klasy 1a z Wyprawką CzytelnicząUczniowie klasy 1aW z Wyprawką Czytelniczą

Pierwszoklasiści zostali zapoznani z tym, w jaki sposób mogą korzystać z Wyprawki Czytelniczej, wysłuchali wstępu z książki, a następnie z wielkim zaciekawieniem zaczęli ją przeglądać.

Wyprawki Czytelnicze zostały przygotowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”.

Marlena A. Stróżyńska