W piątkowe przedpołudnie szkoła w Wonieściu zamieniła się w laboratorium małego chemika. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i przedszkolaki wykonali pachnące mydełka na bazie gliceryny. Samodzielnie dobierali zapachy i kolory.

Przedszkolaki podczas przygotowywania mydełekUczniowie klasy 2 z przygotowanymi przez siebie mydełkamiUczniowie klasy 1 w trakcie warsztatów mydlarskich

Dziewczynki z klasy 1 podczas przygotowywania mydełekWybieranie oleków zapachowych do mydełek

Odpowiednie ilości barwników i olejków aplikowali do gorącej gliceryny, a potem zalewali silikonowe foremki. Chłopcy wybierali kształty klocków, psich łapek, bajkowych bohaterów, a dziewczynki wolały serca, gwiazdki, czekoladki… Wokół unosiły się aromaty cukierków, mięty, migdałów z wiśniami, lawendy, pomarańczy, a spod rąk młodych rękodzielników wyszły kolorowe, przyjazne dla skóry mydełka. Zdolne dzieci!!!

 Ewa Łaszczyńska-Maćkowiak