Pod koniec marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. Udział wzięli reprezentanci klas drugich z dwunastu szkół podstawowych powiatu kościańskiego.

Wyróżniony Karol BrzezińskiMarcel Konieczny z dyplomem za wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Celem konkursu była popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. W tym roku finał odbył się zdalnie. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Brzeziński, uczeń SP w Starej Przysiece Drugiej, z wierszem „W aeroplanie” oraz Marcel Konieczny, uczeń Szkoły Filialnej w Wonieściu, z wierszem „Okulary”. Interpretację poezji w wykonaniu obydwu chłopców docenili jurorzy, przyznając im wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Grażyna Szymkowiak
Magdalena Zapłata