Na początku kwietnia obchodziliśmy w szkole Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Uczniowie na zajęciach z wychowawcą obejrzeli prezentacje na temat wydarzeń katyńskich. Poza tym mogli oni, osobiście lub wirtualnie, odwiedzić bibliotekę szkolną i zapoznać się z propozycjami obchodów rocznicy przygotowanymi przez panią bibliotekarkę.

Na szkolnym korytarzu zagościła instalacja tematyczna złożona z prac plastycznych naszych uczniów. Przedstawiciele klas 4-8 wzięli udział w konkursie recytatorskim o tematyce katyńskiej. Został on rozegrany w dwóch kategoriach. W pierwszej z nich startowali uczniowie klas 4-5. Trzecie miejsce zajęła Milena Prałat (kl.4b), drugie - Nikola Sobczyńska (kl. 4a), zwyciężył Szymon Sikora-Tulikowski (kl.5b). Wśród starszych uczniów na trzecim miejscu znalazła się Zofia Wawrzyniak (kl. 8b), na drugim Anna Stróżyńska (kl.7a), a na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Zapłata (kl. 8b). Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim dziękujemy za godne uczczenie pamięci ofiar Katynia.

Mariola Frąszczak