W minionym tygodniu 18 osobowa grupa uczniów wraz z 4 opiekunkami wyruszyli na rajd rowerowy ścieżkami gminy Śmigiel. Wraz z nami na miejsce zbiórki stawiła się pani Burmistrz Śmigla, która udała się z nami do Poladowa.

Przystanek na wiatrakach podczas rajdu rowerowego 2Uczniowie szkoły podstawowej im. Arkadego Fiedlera z panią Małgorzatą Adamczak podczas rajdu rowerowegoUczniowie przy figurach w Śmiglu podczas radju rowerowego

Mimo nieciekawej pogody trasa przebiegała nam szybko i bezpiecznie i o 9.30 stawiliśmy się na mecie w Poladowie. Organizatorzy przygotowali dla nas pyszne drożdżówki i ciepłą kawę. Jednak pogodna nas nie oszczędziła i o 10.00 przyszła ulewa. Przeczekaliśmy ją w salce wiejskiej, gdzie integrowaliśmy się z innymi grupami. Mimo przygotowany atrakcji nie mogliśmy z nich skorzystać i w momencie okna pogodowego wyruszyliśmy w drogę powrotną. Mimo niekorzystnych warunków wracaliśmy w fantastycznej atmosferze. Już nie możemy się doczekać kolejnych rajdów rowerowych. Jednocześnie dla ósmoklasistów było to rajd pożegnalny. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy na śmigielskich ścieżkach.

Mariola Frąszczak
Katarzyna Główczak
Magdalena Zapłata
Joanna Włodarczak